תלונה במשטרה נגד תחקירן בצלם

עו"ד איתמר בן גביר: יותר מידי פעמים תחקירני בצלם בחברון נמצאים 'בזמן הנכון ובמקום הנכון' מבחינתם ויש לבדוק אם אין תיאום.

ערוץ 7 , ט"ז באדר ב תשע"ו

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר
צילום: ערוץ 7

איש תנועת עוצמה יהודית, עו"ד איתמר בן גביר, ויו"ר להב"ה בנצי גופשטיין פנו הערב (מוצאי שבת) למשטרת חברון בדרישה לחקור את תחקירן ארגון השמאל הקיצוני "בצלם" שצילם את החייל היורה בחברון. 

במכתב תלונה ששלח בן גביר נכתב בין היתר, "אני פונה אליך בשמי ובשם מרשי מר בנצי גופשטיין בבקשה לפתוח בחקירה נגד תחקירן 'בצלם' עימאד אבו שמאסיה 'שבמקרה' צילם את האירוע בחברון בדיוק לאחר שמחבל הגיע לרצוח את חיילי צה"ל. ראוי לציין כי זו לא הפעם הראשונה שבה אנשי ארגון השמאל הקיצוני 'בצלם', נמצאים 'במקום הנכון' – מבחינתם - 'בזמן הנכון' - מבחינתם - ורק בשנה האחרונה התרחשו מספר אירועים בעיר האבות במהלכם ביקשו לפגוע בחיילי צה"ל או בתושבי היישוב ואנשי הארגון 'במקרה' שהו במקום.

לטעמנו, צבר המקרים ומספרם מעורר שאלות ויהיה זה די תמים לחשוב שהמדובר בצירוף מקרים: ראוי לבדוק ולבחון האם יש תיאום כלשהוא בין גורמים מסוימים כאלה המבצעים מעשי עבירה וכאלה הנמצאים במקום בדיוק באותו הזמן...בנסיבות אלה, נבקש ממך להורות על פתיחת חקירה נגד אבו שמאסיה ולערוך בירור גם באשר להתנהלות ארגון בצלם", נכתב.

עוד נאמר "במאמר מוסגר נציין כי רק לפני מספר ימים התוודעה מדינת ישראל לעבירות פליליות שמבצעים בארגון 'שוברים שתיקה' – ארגון המהווה אחיו התאום של ארגון 'בצלם' - ויש חשש ממשי כי גם תחקירני ארגון 'בצלם' לא טומנים ידם בצלחת. 

נציין כי ידוע לנו שארגון 'בצלם' פועל בחברון באמצעות עבריינים, חלקם מחבלים משוחררים ואסור למשטרת חברון לשקוט על שמריה".