הזוג נתניהו תובע את העיתונאי יגאל סרנה

משפחת נתניהו הגישה תביעה נגד העיתונאי יגאל סרנה מידיעות אחרונות, לאחר שפרסם פוסט נגד ראש הממשלה ורעייתו.

עוזי ברוך , י"ז באדר ב תשע"ו

אנושיים וחמים. בני הזוג נתניהו
אנושיים וחמים. בני הזוג נתניהו
צילום: פלאש 90

פרסום ראשון. ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה הגישו לבית המשפט השלום בתל אביב תביעה בעקבות דברים שכתב העיתונאי יגאל סרנה בעמוד הפייסבוק שלו.

לכתב התביעה המלא לחץ כאן

על פי כתב התביעה, סרנה ביצע "עוולה באופן מתועב, ציני, שפל, מרושע וחסר עכבות - והכל מתוך מטרתו המוצהרת כמעט לנסות ולבייש את התובעים, לשפוך את דמם ולהלבין את פניהם ברבים....סרנה מתמיד במשך זמן רב בניסיוניותיו האובססיביים לפגוע בתובעים בכל מחיר ולרמוס את שמם הטוב מתוך זדון ורשעות לשמה".

בפוסט המהווה את עילת התביעה כתב סרנה: "תרדפו את שוברים שתיקה. הכו בשמאלים. חבטו באשכנזים. רוצצו תחקירנים. חסמו פיסבוק. סיתמו פיות. תעלימו את המציאות. אבל כשבלילה (מעשה שהיה) נעצרת שיירת ראש הממשלה הכבדה, ארבעה רכבים שחורים ועוד ועוד מאבטחים ומגינים ורכבים ונפלט ממנה בחושך אל כביש 1, בצעקות, גבר לא צעיר שהוא עילת הכל, כי אשה אחת לא רוצה שהוא ישאר איתה באוטו ושמה ללעג את כל האבטחה ובעצם את כל המדינה, זה חלק מהחיים. תעשו כל רעש אפשרי שלא נשמע שהכל עולה באש השגעון. הכו בתופים".

יום אחרי פרסם סטטוס קצר בו כתב, לצד תמונת פוטו-מונטאז' של נתניהו עוצר טרמפ: "בבאב אל ואד, לצד כביש אחד, מחכה רודן זעיר בחושך לטרמפ. קחו אותו".

סרנה כתב בפוסט אחר לאחר שביקר באחד מבתי החולים בארץ, "יש חיים גם בזמן ביבי. אבל האויר מורעל. הנפש קצה. המשאבים מדלדלים. אתה רואה גם בחדרי מיון, כמו הערב, את המאמץ ואת קוצר המשאבים. הכל נשאב מאיתנו, למעלה. לחבורת הביזה של החלאה. האיש שצמח כפטרית רעל משלולית הדם של רבין. קצנו בשקרן העלוב שביציו הקטנות כאפון בידי שרה. שיעלם כבר. די. גדשה הסאה".