נוער 'הבית היהודי' נגד השיימינג לחייל

נוער 'הבית היהודי' נערך לשורת הפגנות בצמתים מרכזיים ברחבי הארץ במחאה נגד השיימינג ומשפט השדה שמתבצע ברשת לחייל היורה בחברון.

שמעון כהן , י"ז באדר ב תשע"ו

זירת הפיגוע בחברון, היום
זירת הפיגוע בחברון, היום
Photo by Wissam Hashlamon/Flash90טוען....

נוער הבית היהודי ייצא היום (ראשון) אחר הצהריים לצמתים שונים ברחבי הארץ למפגנים נגד מה שמוגדר בפיהם כ'שיימינג' המופעל כלפי החייל היורה מחברון

בראיון ליומן ערוץ 7 מדגיש יאיר בוכניק, יו"ר נוער 'הבית היהודי', כי המפגנים אינם באים לבטא דעה כלשהי על הירי עצמו, אם הוא מוצדק או לא, אלא אך ורק להביע עמדה נגד משפט השדה והשיימינג שמתבצע ברשתות החברתיות ובאתרי החדשות נגד החייל.

"אנחנו לא יכולים לקבוע אם המעשה מוסרי או לא לפני שברורים לנו כל הפרטים. אני מחכה להכרעה של הצבא ורק לאחר מכן נקבע את עמדתנו", אומר בוכניק הסבור כי נכון שהתקשורת תצהיר כי כשם שהוא אינו יודע מה הפרטים המדויקים סביב האירוע, כך גם היא אינה יודעת מה הפרטים הללו.

בדבריו הביע בוכניק תקווה כי למפגני הצמתים יגיע קהל נרחב של צעירים ובני נוער ו"כל מי שאכפת להם שלא לפגוע באנשים", כהגדרתו.

כשנשאל איך הוא מבטיח שהאירוע לא יתויג כתמיכה בחייל וכיצד הוא מבטיח התנהלות הולמת של בני הנוער המוחים, מספר בוכניק על הקפדה מיוחדת על נוסח השלטים שיישאו המוחים בצמתים ועל תדרוכים המועברים לבני הנוער ולמארגני המחאות בכל אתר ואתר. "אנחנו מסבירים לנוער ולמי שיגיעו שאנחנו יוצאים רק נגד השיימינג באתרי החדשות וברשתות החברתיות", הוא שב ומדגיש ומציין כי קביעות בנוסח זה הועברו למארגנים בהודעות מפורטות.

עוד ציין בוכניק כי האירוע זוכה לגיבוי של יו"ר צעירי 'הבית היהודי', יונתן דובוב, ושל מנכ"ל המפלגה, ניר אורבך.