הישג לג'ודו הישראלי: מדליית זהב לאורי ששון

הג'ודאי הישראלי ניצח בתחרות הגרנד פרי היוקרתי שהתקיימה בטבליסי, מה שקירב אותו לאולימפיאדה בריו ולהגרלה קלה במשחקים שם

נרי וייס , י"ז באדר ב תשע"ו

סמדג'ה וששון. מדליה נוספת
סמדג'ה וששון. מדליה נוספת
צילום: איגוד הג'ודו

תחרות הגרנד פרי בטבליסי היא אחת מהתחרויות היוקרתיות ביותר בענף הג'ודו. אחרי מדליית כסף בה זכתה הג'ודוקאית גילי כהן, היום (ראשון) אורי ששון שהתחרה בקטגוריה של מעל 100 ק"ג, זכה במדליה חשובה יותר וכזו שעשויה להביא להישג גדול אף יותר מהמקום הראשון בתחרות היוקרתית. 

ששון לא נהנה מיחס עודף והגרלות קלות בדרך למדליית הזהב בה זכה, כשכמעט והודח כבר בהתמודדות הראשונה שלו לכריסטופר שרינגטון הבריטי. אחרי שהצליח לעבור את הבריטי בקושי רב, חיכה לששון רפאל סילבה הברזילאי שבאולימפיאדה בלונדון זכה במדליית הארד. גם את הקרב הזה עבר הג'ודואי הישראלי בקושי רב ואל קרב חצי הגמר הגיע כשהוא במצב קשה.

דווקא אז הג'ודאי הישראלי התפוצץ כשתוך 22 שניות הפיל את יריבו הרוסי אנדריי וולקוב, והבטיח לעצמו למעשה את אחת משלוש המדליות. בקרב על מדליית הזהב חיכה לששון מי שמדורג שישי בעולם בקטגוריה שלהם, ההולנדי רוי מייר.

עד למפגש הנוכחי ביניהם, ניצח ששון בשלוש מתוך ארבע המפגשים, ואחרי מפגש נוסף, הפעם במאני טיים ובתחרות יוקרתית, זכה ששון במדליית הזהב הכה חשובה.

בכך נכנס הג'ודאי הישראלי לשמונת הראשונים בעולם במשקל שלו, מה שגם מקרב אותו אל הכרטיס לאולימפיאדה שתתקיים בקיץ הקרוב בריו שבברזיל, וגם עשוי לאפשר לו הגרלה קלה במשחקים האולימפיים בקיץ.

מאמן נבחרת ישראל אורן סמדג'ה, אמר לאחר ההישג הגדול כי הוא מאושר, שכן יחד עם ששון נמצאים גם שגיא מוקי, טומי ארשנסקי וגולן פולק, שביחד מרכיבים נבחרת חזקה בטופ העולמי. האם זה יספיק למדליה יוקרתית באולימפיאדה הקרובה?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il