דני דיין ימונה לקונסול כללי בניו יורק

נתניהו ויתר למעשה על הניסיון להפעיל לחץ על ברזיל למנות את דיין לשגריר במדינה. "מאמין ביכולתי לבצע מהפכה בהסברה", אמר דיין.

עוזי ברוך , י"ח באדר ב תשע"ו

דני דיין
דני דיין
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה ושר החוץ בנימין נתניהו החליט למנות את יו"ר מועצת יש"ע לשעבר, דני דיין, לקונסול כללי בניו יורק, כך נמסר מלשכת ראש הממשלה.

דיין יחליף את עידו אהרוני, איש משרד החוץ, שמסיים את תפקידו.

ראש הממשלה מאותת בכך כי ויתר למעשה על הניסיון להפעיל לחץ על ברזיל למנות את דיין לשגריר ישראל במדינה.

נזכיר כי לפני כשבוע וחצי פרסם משרד החוץ מכרז פנימי לדיפלומטים במשרד לתפקיד שגריר ישראל בברזיל, פרסום שעורר סערה למספר שעות, מאחר שבוצע ללא פרסום רשמי מוקדם לפיו ויתר נתניהו על הכוונה למנות את דיין לשגריר בברזיל.

אולם, לאחר מספר שעות הודיע משרד החוץ כי פרסום המכרז נעשה בטעות וכי דיין הוא עדיין המועמד היחיד לשגריר ישראל בברזיל.

הודעת נתניהו מהבוקר סותמת בפועל את הגולל על הכוונה למנות את דיין לשגריר בברזיל. עם זאת, עדיין לא ברור האם תבחר ישראל לשגר שגריר לברזיל, או תבחר להשאיר את השגרירות ללא שגריר בצעד מחאתי.

בתגובה למינוי אמר דיין לערוץ 7, "עוד באוגוסט, כשראש הממשלה הטיל עלי את התפקיד בברזיל - אני ביקשתי את התפקיד בניו יורק. אני מאמין ביכולתי לבצע מהפכה בהסברה הישראלית בצפון אמריקה, שניו יורק היא הלב הפועם שלה. אדע לנהל דו-שיח מכיל ומכבד עם כל רבדי היהדות האמריקאית, אורתודוקסים כרפורמים, ליברלים כשמרנים ועם תומכי שתי המפלגות. כל זאת, תוך ייצוג נאמן ומאמין בעמדות ישראל".

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, מסרה בתגובה למינויו של דיין, "ברכות למינויו של דני דיין לקונסול כללי בניו יורק".

לדבריה, "מינויו של דני לאחד היעדים האסטרטגיים בארה"ב הוא אמירה חשובה לעולם - מדינת ישראל תתברך בנציג ראוי שגר בהתיישבות ביהודה ושומרון ויישא מסר חשוב לפיו ממשלת ישראל עומדת מאחורי דני כנציג נאמן וראוי של המדינה".