צעירים התפרעו במחאה על הרס מבנה לא חוקי

המשטרה עצרה שבעה בחורי ישיבה שהתפרעו במהלך פינוי מבנה בלתי חוקי בבית וגן. מסתמן: ההרס יידחה וייעשה בהסכמה.

מיכל לוי , י"ט באדר ב תשע"ו

הפגנת חרדים. ארכיון
הפגנת חרדים. ארכיון
צילום: פלאש 90

שבעה צעירים מישיבה חרדית בשכונת בית וגן בירושלים נעצרו היום (שלישי) לאחר שהתפרעו במהלך פינוי מבנה בלתי חוקי בשטח הישיבה שבוצע על ידי פקחי עירית ירושלים. אצל שניים מהעצורים התגלו סכינים.

במהלך הפינוי הפגינו מאות מבחורי הישיבה שניסו לחסום את דרכם של הפקחים באמצעות הצבת שולחנות וכיסאות שהובאו מבניין הישיבה.

ראש הישיבה האשים את עיריית ירושלים באטימות, אולם העירייה טענה כי ניסתה לקיים פינוי בהסכמה אך ללא הצלחה.

לאחר התערבות יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני ששוחח עם מפכ"ל המשטרה, הוסכם מול העירייה לדחות את הפינוי בשבועות ספורים והרס המבנה הלא חוקי יבוצע בהסכמה.

מעיריית ירושלים נמסר כי "מדובר בצו הריסה מביהמ"ש לעניינים מקומיים ובית המשפט המחוזי ב-5 החלטות שונות, אשר כולן קבעו כי דין צו ההריסה חוקי ושעליו להתבצע כנדרש בחוק. מדובר במקרה חריג ומיוחד, בו מוסד אשר קיבל תוספת בניה בהיתר לבקשתו בשטח של כ-300 מ"ר, אך לצערינו חלף היתר זה בנה ללא היתר וללא כל אישור חוקי בשטח כולל של למעלה מ-1,000 מ"ר''.

בעירייה מדגישים כי ''צו ההריסה מבית המשפט מתייחס רק להריסת הקומה העליונה בשטח של כ-350 מ"ר ועבירת בניה נוספת שנבנתה תוך כדי ההליכים משפטיים שנוהלו לגבי בניית הקומה על הגג".

''מדובר בהריסה של קומה אחת לא חוקית על גג המבנה שבנויה מחומרים קלים ומסוכנים לבטיחות הציבור, מתוך 7 קומות של ישיבה הפועלת במקום. עיריית ירושלים תמשיך להקפיד על דרישות החוק, המינהל התקין ותמלא אחר הוראות בית המשפט, מתוך אחריות ודאגה לבטיחות הציבור", נמסר.