ההרשמה למעונות ולמשפחתונים תיפתח בשבוע הבא

בשנת הלימודים הנוכחית, תשע"ו, לומדים במערכת המפוקחת כ-110 אלף פעוטות בגילאי 0-3 בכ-1,800 מעונות וכ-3,700 משפחתונים.

אורלי הררי , כ' באדר ב תשע"ו

אילוסטרציה
אילוסטרציה
Office XP

שנת הלימודים תשע"ז תפתח במגזר הכללי ב-1.9.16 ובמגזר החרדי ב-א' אלול 04.09.2016 ו

משרד הכלכלה נערך בימים אלו לפתיחת הרישום לשנת הלימודים תשע''ז ומזמין את ההורים להירשם למעונות היום ולמשפחתונים המוכרים.

הרישום, אשר מתבצע במעונות היום בעלי סמל מעון ואצל רכזות המשפחתונים בעלי הסמל, ייפתח ביום ראשון הקרוב, 03.04.2016, כ"ד אדר ב' תשע"ו, ויימשך עד ליום א', 08.05.2016, ל' ניסן תשע"ו.

בשנת הלימודים הנוכחית, תשע"ו, לומדים במערכת המפוקחת כ-110,000 פעוטות בגילאי 0-3 בכ- 1,800 מעונות וכ-3,700 משפחתונים, בהם מועסקות כ-18,000 מטפלות וכ-1,400 מנהלות מעון ורכזות משפחתונים.

משרד הכלכלה מסייע להורים בסבסוד שכר הלימוד בעלות שנתית של כמיליארד שקלים, כ-1,000 ש''ח בממוצע למשפחה, מדי חודש.

במסגרת המשימה לבינוי מואץ של מעונות יום, נפתחו והוכרו בשנה החולפת 40 מעונות חדשים, אשר הוקמו על ידי הרשויות המקומיות, בסבסוד משרד הכלכלה, ובשנת הלימודים הקרובים צפויים להיפתח עשרות נוספים.

עם סיום שלב הרישום, יקבלו ההורים הודעה על קבלה למעון ויוזמנו להתחיל בתהליך קבלת הדרגה לסבסוד. במעונות בהם מספר הנרשמים יהיה גבוה ממספר המקומות המאושרים, יתקיימו ועדות קבלה, בהתאם לנוהל ובפיקוח משרד הכלכלה.

יודגש כי בעבור הרישום רשאים הארגונים המפעילים את המעונות לגבות עד 133 ש''ח דמי רישום בלבד, אשר לא יוחזרו להורים במידה והרישום יבוטל על ידי ההורים, אך יוחזרו במידה והילד לא יתקבל למעון.

מנכ"ל משרד הכלכלה, עמית לנג, ציין כי מעונות היום מהווים כלי מרכזי ומשמעותי בעידוד שילובן של נשים בשוק העבודה ובהגברת השתתפותן, ולכן, הגדלת היצע המעונות מהווה משימה לאומית.

"משרד הכלכלה ישלים בשנה הקרובה את הקצאת התקציב לבנוי מעונות יום. בחמש השנים האחרונים הוקצו 1.1 מיליארד שקלים, מתוך 1.2 מיליארד שהוקצו לפרויקט הבינוי, ובשנה החולפת נפתחו כבר עשרות מעונות חדשים ואנו צופים כי במהלך השנה הקרובה תסתיים בנייתם של עשרות מעונות נוספים, אשר יפתחו בשנה הבאה ויאפשרו קליטתם של מאות ילדים נוספים", אמר לנג.

גלית יעקובוב, מנהלת אגף מעונות יום ומשפחתונים במשרד הכלכלה אמרה כי "המעונות המוכרים והמפוקחים על ידי משרד הכלכלה והתעשייה נותנים מענה לאמהות המשתלבות בשוק העבודה או המגבירות את שעות עבודתן, כאשר אנו שמים דגש מרכזי על בטיחותם של הפעוטות השוהים במעונות, איכות הצוותים המטפלים, רמת התכנים, החומרים והפעילות ועד היבטי התזונה וההיגיינה, כל אלה, בהתאם לגילם הצעיר של הילדים".