נגוסה מאיים: לא נצביע עם קואליציה

ח"כ נגוסה מזהיר כי הוא וח"כ דוד אמסלם ימשיכו להחרים את ההצבעות במליאה גם אחרי הפגרה, "לא נקבל קואליציה שמפלה בין עולה לעולה".

בני טוקר , כ"ג באדר ב תשע"ו

אברהם נגוסה
אברהם נגוסה
צילום: אלירן אהרון

יו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות, ח"כ אברהם נגוסה, אומר לערוץ 7, כי הוא וח"כ דוד אמסלם מהליכוד, ימשיכו להחרים את ההצבעות בכנסת - כמחאה על אי העלאת שארית יהודי אתיופיה.

 "לפני ארבעה חודשים קיבלה הממשלה את ההחלטה לעלות את 9000 העולים הנותרים באתיופיה בתוך חמש שנים, מדובר בכאלה שיש להם בישראל משפחות מדרגה ראשונה. לפני שבועיים הייתה אמורה להגיע הקבוצה הראשונה של 1800 עולים וזה לא קרה. במחאה על ההתנהגות הלא חוקית של הממשלה אנחנו לא מצביעים כבר שלושה שבועות יחד עם הקואליציה, עד שהממשלה תקיים את ההחלטה".

כל התירוצים על מחסור בתקציב הם שקר, אומר נגוסה, "אומרים לנו שאין כסף אבל זה לא אמת, למשרד הקליטה יש לשנת -2016 תקציב להעלאת 32 אלף עולים מכל העולם, בפועל הגיעו רק 3000, זאת אומרת שיש עוד הרבה תקציב. הם כנראה פשוט לא רוצים להעלות את יהודי אתיופיה, הם רוצים לשמור את הכסף לעליות אחרות, מאירופה או ארה"ב. לכן אנחנו לא נצביע עם קואליציה שמתנגדת בצורה מביישת ומפלה בין עולים".

ח"כ נגוסה לא מתכוון לוותר, "עכשיו יצאנו לפגרה, אבל אנחנו נמשיך עם החרם, כי אחרת זה יהיה בכי לדורות. האנשים שנותרו שם זרוקים במצב מאוד לא טוב. אחרי כל המבצעים פתאום ללכת אחורה זה לא בא בחשבון.

אני מכבד את ראש הממשלה יש לו חלק חשוב בהיסטוריה של העלאת יהודי אתיופיה, אבל כעת יש הזדמנות להשלים את העלייה מאתיופיה ולסיים את הפרק הזה. אני אף פעם לא פספסתי הצבעה אחת, הצבענו כל הזמן עם הקואליציה אבל ברגע שהם יצרו את הבעיה זאת דרך המחאה שלי, באתי לכאן להביא לשינוי ואם הם לא מבינים את זה, יש להם בעיה חמורה".