לא יהיה פינוי מרצון

תושבי עמונה יוצאים למבצע הסברה הקורא לממשלה להתעורר ולמנוע עקירת היישוב. לדבריהם פינוי עמונה יגרור אחריו פינוי ישובים נוספים.

עוזי ברוך , כ"א באדר ב תשע"ו

יוצאים למאבק
יוצאים למאבק
צילום: מטה עמונה

תושבי עמונה שבבנימין יוצאים למבצע הסברה נרחב בקרב מצביעי המחנה הלאומי במטרה לעורר את הממשלה כדי שזו תפעל למניעת עקירת היישוב עד סוף שנת 2016, בעקבות פסיקת בג"ץ.

התושבים טוענים כי אם יפונה עמונה, זו תהיה תחילת הדרך לעקירת יישובים נוספים ביהודה ושומרון בשל עבודה רחבת היקף שמבצעים בימים אלו במנהל האזרחי.

במודעות שיתפרסמו בשבת הקרובה תופיע תמונה מהרס הבתים בעמונה לפני כעשר שנים, אז הוכו באכזריות כל המתנגדים לפינו וחלקם הובהלו לבתי החולים בשל האלימות הקשה של כוחות הביטחון.

עו"ד אביחי בוארון, מראשי המאבק ותושב עמונה, אומר כי "ארגוני השמאל הקיצוני מפעילים לחצים אדירים על מערכת המשפט ואונסים דרכה את הדרג הפוליטי לבצע פינויים. בעצם מה שיוצא זה שממשלת ימין מבצעת בפועל התנתקות שקטה.

"ראינו את ההצלחה שלהם במגרון, בבתי האולפנה ובבתי דריינוף ובעוד אינספור מקומות אבל עכשיו מדובר בהריסת בתי ישוב שלם בן 20 שנה ובפינוי ארבעים משפחות ומאתיים ילדים. זה לא הגיוני ואנחנו לא ניתן להם להמשיך את ההרס הזה גם בעמונה. אם יש בעיות משפטיות צריך לפתור אותן ולא לפנות אנשים מהבתים שלהם אחרי עשרים שנה כאילו הם שק תפוחי אדמה", מוסיף בוארון. 

אורי שאג, יו"ר מזכירות עמונה, אמר "הציבור כולו יודע שאם פעם אחת ופעמיים ושלוש, מסכימים להריסת בתים בהתיישבות זה כבר הופך לנורמה ומשם הדרך לפינויים נרחבים קצרה מאוד. ההסכמות לפינוי שקט אליהן הגיעו בפעמים הקודמות נעשו מתוך הבנה שלא יהיו יותר הריסות אבל המציאות והמדינה טופחים להתיישבות על הפנים עם פינויים נוספים כאלו שמתוכננים וכאלו שמבשלים אותם.

"הגיע הזמן להתעורר ולומר די! תושבי יו"ש והימין בישראל צריכים לדעת שאם עמונה תפונה, עוד אלפי בתים ברחבי יו"ש נמצאים בסכנה. אנחנו קוראים לכל תושבי יו"ש - עמונה זו הבעיה של כולנו - אנחנו חייבים להתעורר".