ביהמ"ש: אטינגר לא ישוחרר לברית של בנו

השופט פבלו אקסלרד, דחה את עתירתו של העצור המנהלי וקבע כי נשקפת ממנו מסוכנות ולכן לא יוכל לצאת לברית המילה של בנו.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ד באדר ב תשע"ו

לא ישוחרר. העצור המנהלי מאיר אטינגר בבית המשפט
לא ישוחרר. העצור המנהלי מאיר אטינגר בבית המשפט
צילום: Ammar Awad, רויטרס

שופט בית המשפט המחוזי בב"ש ישראל פבלו אקסלרד, דחה את עתירתו של העצור המנהלי מאיר אטינגר וקבע כי לא יוכל לצאת לברית המילה של בנו הבכור, אשר עתידה להתקיים מחר (שני).

השב"כ ושירות בתי הסוהר התנגדו ליציאתו של אטינגר לברית המילה, גם בליווי סוהרים, צעד שמקובל גם אצל אסירים אשר מואשמים או מורשעים בעבירות חמורות, כולל אסירים שהורשעו ברצח ונידונו למאסר עולם.

אטינגר לעומת זאת שוהה במעצר מנהלי ללא ראיות או כתב אישום. רשויות שב"ס הציעו לקיים את ברית המילה בכלא.

בעקבות ההחלטה אומרים בארגון חוננו כי בכוונתם להגיש ערר על ההחלטה לבית המשפט העליון ולדרוש את יציאתו של אטינגר לברית.

עו"ד סימה כוכב המייצגת את אטינגר מטעם הארגון אומרת בתגובה: "אנו מצרים על ההחלטה ומאוכזבים ממנה. התחושה היא מאוד קשה, שהגורמים האמונים על האישור ליציאה נהגו שלא בניקיון כפיים ויש פה רדיפה כלפי מאיר אטינגר. חשוב להדגיש שמדובר בעציר מנהלי ולא באסיר פלילי. אסירים פליליים מסוכנים יוצאים לחופשות ומאיר אטינגר נמצא מאחורי סורג ובריח בלי שהוגש נגדו כתב אישום, ורק על רקע עמדותיו האידיאולוגיות ולא על רקע מסוכנות ספציפית ולכן אין סיבה למנוע את יציאתו לברית המילה".

נזכיר כי אטינגר נעצר לפני למעלה מ-7 חודשים בצו מעצר מנהלי אשר נחתם כנגדו ע"י שר הביטחון משה בוגי יעלון. תחילה הוצא כנגד אטינגר צו מעצר לתקופה של שישה חודשים, ולפני כחודש וחצי הורה שר הביטחון על הארכת הצו למשך ארבעה חודשים נוספים.

בחודשים האחרונים שוהה אטינגר בתנאי הפרדה ובידוד מחמירים ונאסר עליו לשוחח בטלפון למעט עם חלק מבני משפחתו הקרובים. לאחרונה שבת אטינגר רעב במשך 17 יום במחאה על תנאי מעצרו.