מוריה אטינגר: לא נקיים ברית בכלא

רעייתו של מאיר אטינגר מבהירה כי המשפחה תסרב לערוך את ברית המילה בתוך הכלא בנוכחות 15 איש בלבד. "נקיים את האירוע בגאווה ובשמחה".

ערוץ 7 , כ"ד באדר ב תשע"ו

אטינגר בבית המשפט
אטינגר בבית המשפט
צילום: Ammar Awad, רויטרס

רעייתו של העצור המנהלי מאיר אטינגר, מוריה, מבהירה הערב (ראשון) כי בני המשפחה מסרבים לקיים את ברית המילה בתוך הכלא, לאחר שביהמ"ש המחוזי בבאר שבע דחה את בקשתו של אטינגר לצאת לאירוע אך ציין כי יהיה ניתן לקיים את הברית בתוך הכלא בנוכחות מצומצמת של 15 אנשים.

בתגובה מצהירים בני משפחתו של אטינגר כי יסרבו לערוך את הברית בכלא באופן כזה, שבו אפילו האחים ובני המשפחה המצומצמת לא יוכלו להשתתף באירוע, ומי שכן יכנס לכלא יאלץ לעבור חיפושים משפילים.

"לצערי שלטונות המדינה רוצים להיות כמו היוונים והקומוניסטים שלא נותנים לאבא יהודי להכניס את בנו בבריתו של אברהם אבינו", אומרת מוריה אטינגר. "זה לא עניין פרטי שלנו אלא מאבק על הזהות היהודית, על ההבחנה בין אוהב לאויב ובין ישראל לעמים''.

רעייתו של אטינגר הוסיפה, ''בעזרת ה' ברית המילה תתקיים בזמנה יחד עם מאיר, ואני קוראת לכולם לתמוך במאבק שלנו. בכל מקרה, נקיים את ברית המילה בגאווה ובשמחה ולא בתוך הכלא כפי שהם רוצים".

בתוך כך, שופט ביהמ"ש העליון מני מזוז קבע דיון למחר בשעה 9:00 בערעור שהגיש עו"ד עדי קידר מארגון חוננו על החלטת ביהמ"ש המחוזי בבאר שבע שלא לאפשר לאטינגר להשתתף בברית של בנו.

עו"ד סימה כוכב שייצגה בדיון הבוקר את אטינגר אמרה בתגובה להחלטת השופט לדחות את העתירה: "אנו מצרים על ההחלטה ומאוכזבים ממנה. התחושה היא מאוד קשה, שהגורמים האמונים על האישור ליציאה נהגו שלא בניקיון כפיים ויש פה רדיפה כלפי מאיר אטינגר. חשוב להדגיש שמדובר בעציר מנהלי ולא באסיר פלילי.

"אסירים פליליים מסוכנים יוצאים לחופשות ומאיר אטינגר נמצא מאחורי סורג ובריח בלי שהוגש נגדו כתב אישום, ורק על רקע עמדותיו האידיאולוגיות ולא על רקע מסוכנות ספציפית ולכן אין סיבה למנוע את יציאתו לברית המילה".