בג"ץ ממשיך למנוע הרס בתי מחבלים

שופטי בג"ץ ביטלו את רוב הצווים לאטימת בתיהם של הערבים שיידו אבנים וגרמו למותו של אלכסנדר לבלוביץ' הי"ד בערב ראש השנה.

ערוץ 7 , כ"ד באדר ב תשע"ו

שופטי בג"ץ
שופטי בג"ץ
פלאש 90

שופטי בג"ץ החליטו היום (ראשון) לקבל שלוש עתירות נגד אטימת בתי שלושת הערבים שהואשמו ביידוי האבנים שגרמו למותו של אלכסנדר לבלוביץ' הי"ד בערב ראש השנה האחרון בירושלים.

עם זאת, השופטים דחו את העתירה של  עבד דוויאת שנאשם בידויי האבן הספציפית שגרמה למותו של לבלוביץ' בפיגוע האבנים, וביתו ייאטם על ידי כוחות הביטחון.

השופט עוזי פוגלמן טען כי יש לקבל באופן חלקי גם את העתירה של דוויאת משום שלא יוחסה לו עבירת רצח. פוגלמן הציע לאטום רק את חדרו, אך שני השופטים הנוספים בהרכב - צבי זילברטל ואסתר חיות החליטו לדחות את העתירה של דוויאת.

פסק הדין מהיום מצטרף לפסק הדין שניתן ביום חמישי האחרון על ידי שופטי בג"ץ, שביטלו את צו ההריסה שהוצא נגד ביתו של עבד אלעזיז מרעי, ערבי שסייע למחבל שביצע את הפיגוע ברחוב הגיא בחג הסוכות האחרון, בו נרצחו באכזריות הרב נחמיה לביא ואהרון בנט הי"ד.

עבד, תושב אבו דיס, סייע למחבל מוהנד חלבי לתכנן ולבצע את הפיגוע וליווה אותו בכל יום השבת שבסופו רצח המחבל את בנט ולביא. בין היתר, לאחר שלא הורשו השניים להיכנס להר הבית, הציע עבד לחלבי לעשות "משהו שווה" ואף רכש עבורו את הסכין לביצוע הפיגוע.