האלופה באפרת: "ילדים עם רוח לחימה"

הפועל ירושלים הגיעה לביקור באפרת שם קיימה משחק מול ילדי בתי הספר של המועצה המקומית, "כיף להגיע לכאן".

נרי וייס , כ"ו באדר ב תשע"ו

שחקני ירושלים מול אליצור אפרת היום
שחקני ירושלים מול אליצור אפרת היום
צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

"כדורסל למען הקהילה", כך נקרא פרוייקט הגדל של מפעל הפיס ומנהלת ליגת העל שבכדורסל.

במסגרת הפרוייקט מגיעות קבוצות ליגת ווינר סל אל יישובים קרובים ורחוקים, אל בתי הספר ביישובים ואל הקהילה כולה.

היום הגיעו (שלישי) שחקני האלופה הפועל ירושלים אל אפרת המרוחקת מרחק עשרים דקות נסיעה מאולמם של הירושלמים, היכל הפיס ארנה.

האלופה היא אחת מהקבוצות שיותר מקפידות על קשר עם אוהדיהם והחיבור לקהילה, אך גם עבורם היה זה ביקור ראשון במועצה המקומית אפרת, ובפעם הראשונה שנחשפו שם לכמות אהדה גדולה כל כך. 

"זה משמח מאוד להגיע למקום שבו יש לנו כל כך הרבה אוהדים נאמנים", אמר טוני גפני, שחקנה הזר של ירושלים שלא הפסיק לחייך לכל אורך הפעילות עם ילדי בתי הספר הרבים שהגיעו לעודד, לתמוך ולראות מקרוב את שחקני האלופה. 

על הקרבה של אפרת להיכל הפיס והעובדה כי לא ביקרו שם לפני כן אמר גפני, "תמיד כיף להגיע ליישוב קרוב יחסית עם מאות אוהדים. התרגשתי מאוד מרוח הלחימה של הילדים, אין ספק שיש פה כישרון לא מבוטל. נהנינו מאוד מהביקור הזה, אי אפשר להמעיט בחשיבות של תרומה לקהילה".

האלופה לא יכולה הייתה לחשוב על זמן טוב יותר בכדי להגיע ולתרום למען הקהילה שברובה אוהדת את הקבוצה הירושלמית ומהווה אחוז נכבד מהמנויים של הקבוצה ומאוהדיה בכלל. 

אחרי שהשוותה את רצף השיא שלה העונה בליגת ווינר סל עם חמישה ניצחונות רצופים, לשחקני האלופה חיכו באולם המקומי כ-500 ילדים מבתי הספר "אורות עציון", "דרך אבות" ו"עשה חיל", שלא הפסיקו לעודד לרגע.

הניצחון הגדול על הרצליה יחד עם השיא שיהשוו - גרם לירושלמים להגיע לביקור היום משוחררים ובמוראל גבוה מהרגע הראשון. גם ראש המועצה המקומית אפרת, עודד רביבי, נכח בביקור וזה העניק ליו"ר מפעל הפיס עוזי דיין מפה קדומה שבה מופיעה העיר אפרת המקראית.

משחק הראווה בין שחקני ירושלים לשחקני אליצור אפרת המקומיים התאפיין בהתלהבות רבה של המקומיים, שלמרות החיסרון הבולט בגובה נלחמו על כל ריבאונד ונתנו פייט גדול לפני שנכנעו בתוצאה 45:32.

יו"ר מפעל הפיס עוזי דיין סיפר לאחר משחק הראווה כי זו העונה השישית של "כדורסל למען הקהילה", שמסתיימת השבוע עם ביקורים בישיבת נחלים ובנשר ביומיים הקרובים. "אנחנו שמחים להביא את רוח הספורט לכל ישוב וישוב בארץ. יש עוד ישובים רבים בהם עוד לא ביקרנו, אך נעשה זאת בשנים הבאות. ספורט זה דרך חיים ואני מקווה שבסוף כל פעילות יהיו עוד כמה ילדים שירוצו למגרשים ויעשו ספורט".

פתרונות הגנתיים יצירתיים היום באפרת לירון מולדובן, מנהלת הליגה
תמונה קבוצתית למזכרת לירון מולדובן, מנהלת הליגה
עודד רביבי ועוזי דיין היום באפרת לירון מולדובן, מנהלת הליגה

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il