נינתו של הרב נריה תדליק משואה

הלל בראלי בת ה-17 מאולפנת שירת אמי"ת בשדרות מתרגשת, "איך שחזרתי אתמול מפולין, בישרו לי, הייתי בהלם".

בני טוקר , כ"ח באדר ב תשע"ו

הלל בראלי
הלל בראלי
צילום: יח"צ

לראיון המלא

בין מדליקי המשואות ביום העצמאות השנה, הלל בראלי בת ה-17 תלמידה באולפנת שירת אמי"ת בשדרות, מש"צית ומדריכה בתנועת הנוער "אריאל".

בראלי פעילה חברתית בולטת בעיר סייעה רבות לאוכלוסייה גם בזמן המלחמה. במהלך מבצע "צוק איתן", הפעילה בראלי מקלטים למען הילדים בעיר ועסקה בהתנדבות למען קשישים. היא בנתה טבלת התנדבות עבור כל שכונות העיר והפעילה את כל תנועות הנוער, הדתיות והחילוניות כאחת, תחת ירי מתמיד ותוך סיכון עצמי.

על פי הוועדה, "הלל מעוררת השראה בקרב בני הנוער וממשיכה בפעולתה גם כעת באמצעות פעילות בתנועת הנוער ובמועצת הנוער העירונית".

בראיון לערוץ 7 היא מספרת על ההתרגשות, "אני בהלם, חזרתי מפולין אתמול וכבר התבשרתי. אני רואה בזה זכות גדולה לייצג את הנוער הנפלא שלנו. אני אוהבת את העיר ומשתדלת לעשות טוב כל הזמן, גם בתנועת הנוער וגם במועצת הנוער".

הלל, נינתו של הרב משה צבי נריה זצ"ל, זכתה להכיר את הרבנית רחל, "הרב נריה נפטר אחרי שההורים שלי התחתנו, אבל ישבתי לא מעט עם אשתו הרבנית רחל ואני מקווה להיות בעזרת השם ראויה לכבוד הזה. אני מתכוונת לעשות שירות לאומי משמעותי ולייצג בכבוד את המקום ממנו באתי. המסר שלי לבני הנוער, תעשו כמה שיותר טוב".