נחמה ריבלין מארחת בגינת בית הנשיא

רעיית נשיא המדינה אירחה היום בבית הנשיא מפגש ב''גינה הקהילתית'' בהשתתפות תלמידי בית הספר "בית חינוך" מירושלים.

ערוץ 7 , כ"ח באדר ב תשע"ו

נחמה ריבלין בגינה
נחמה ריבלין בגינה
צילום: תומר רייכמן

רעיית נשיא המדינה, נחמה ריבלין, אירחה היום (חמישי) את ילדי כיתה ז' מבית הספר "בית חינוך" בירושלים ב''גינה הקהילתית'' בבית הנשיא.

"'איך יודעים שבא אביב? אני יודעת שבא אביב כשאני מביטה בגינה הקהילתית שלנו" אמרה הגברת ריבלין לילדים. ״אני מאוד שמחה לראות אתכם כאן שוב, כמה מכם מגיעים לכאן כבר פעם שניה ושלישית. וחיכיתי לכם כל החורף״.

15 התלמידים עבדו יחד עם ריבלין בגינה. היא סיפרה להם כי "בשבתות האחרונות כשיש לי פנאי, אני יוצאת לגינה הקהילתית עם נכדיי. אני רואה את הפרחים ששתלנו כאן רק לפני חודשיים, בט"ו בשבט - מבצבצים פורחים וצומחים".

רעיית הנשיא המשיכה וסיפרה, "אני מאמינה שאי אפשר ללמוד על הסביבה בלי להרגיש אותה, בלי להכיר אותה מקרוב. ה'סביבה' היא משהו שצריך למשש. צריך להריח. הגינה הקהילתית היא מקום נפלא ללמוד בו על הסביבה, לחוש אותה תוך כדי עבודה והנאה".

לאחר הסבר קצר אודות נושא המפגש והגינון המשותף שיעשו בהתאם לו, ניגשו התלמידים והרעיה לתחילת העבודה, יצירת גינה אנכית (ורטיקלית) תוך שימוש בחומרים ממוחזרים שמאפשרת לגדל שתילים, צמחי תבלין ועוד על קירות בעזרת שימוש במשטחי עץ. 

בזמן העבודה המשותפת סיפרה ריבלין לתלמידים על יום אימוץ הכלבים שהתקיים בבית הנשיא בשבוע שעבר ועל הכלבים שאומצו על ידי האורחים, והתלמידים סיפרו על חיות המחמד שלהם.

בגינה הקהילתית שנוסדה לפני כשנה וחצי, משתפות פעולה לאורך השנה קבוצות שונות לאימוץ וטיפוח שטחי אדמה פתוחים במרחב הציבורי המשותף. זהו המפגש הראשון מבין שלושה מפגשים הצפויים להתקיים עם קבוצה זו.