האם ינסה להמשיך ולהילחם?

כמה מבניו ואחיו של קצב המתנגדים לערעור אומרים כי הוא לעולם לא יקבל את הצדק המגיע לו וכי הערעור רק יפגע בו עוד יותר.

ערוץ 7 , כ"ח באדר ב תשע"ו

משה קצב
משה קצב
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

בקרב בני משפחתו של משה קצב אין היום (חמישי) תמימות דעים באשר לשאלה אם כדאי לו לערער על ההחלטה של ועדת השחרורים שלא לנכות שליש ממאסרו של הנשיא לשעבר.

ערוץ 2 דיווח כי כמה מבניו ואחיו של קצב המתנגדים לערעור אומרים כי הוא לעולם לא יקבל את הצדק המגיע לו וכי הערעור רק יפגע בו עוד יותר. גם אחד מפרקליטיו סבור שההליכים בעניינו מוצו ולכן אין טעם לערער לבית המשפט.

בהקשר הזה נשמע אתמול בכנס לשכת עורכי הדין באילת אחד מהשופטים המכהנים בבית המשפט העליון כשאמר לאחר ששמע על החלטת ועדת השחרורים: "זה רשע, זה רשע, אין עוד חמלה".

בכל מקרה, אנשי קצב נערכים לאפשרות שבסופו של דבר דווקא כן יוגש ערעור, ולכן נבדקת האפשרות שקצב יכוון את מועד חופשתו למועד שייקבע לערעור בבית המשפט המחוזי, כך שיוכל להגיע לדיון בבגדים אזרחיים ולא במדי האסיר הכתומים - דבר שממנו הוא מנסה להימנע.

שר המשפטים לשעבר, הפרופסור דניאל פרידמן, אמר כי משה קצב צריך להשתחרר. "העובדה שאדם כופר באשמתו זה שיקול בלתי מוצדק להשתמש בזה כדי שלא לנכות לו את השליש", דבק פרידמן בעמדתו. "יש אנשים שמאמינים בחפותם, ואי אפשר לכפות עליהם לומר משהו שהם אינם מאמינים בו".