למה לאצ"ל מותר ולערבים אסור?

ח"כ בהלול ממשיך בסערה שעורר לאחר שסירב לכנות "מחבל" מבצעי פיגועים, "אם האצ"ל והלח"י נלחמו למען מדינתם - למה לפלסטינים אסור?"

חזקי ברוך , א' בניסן תשע"ו

זוהיר בהלול
זוהיר בהלול
צילום: אמיר לוי, פלאש 90

חבר הכנסת אבי דיכטר מהליכוד התייחס לפרשת הירי במחבל בחברון ולדבריו של חבר הכנסת זוהיר בהלול שאמר כי הפלסטיני שנורה לא היה מחבל.

"בחודשים האחרונים אני מזהה בעייתיות בהתבטאויות של ח"כים ערבים, ושואל את עצמי מה לא מתנהל כאן כשורה", אמר דיכטר לבהלול. "את הדברים שאמרת לא היית מעלה על דעתך לומר בפרלמנט המצרי או הירדני וגם לא ברמאללה. מי שיוצא לבצע רצח של חייל, שוטר או אזרח הוא מחבל".

חבר הכנסת בהלול אמר לו בתגובה, "אני רוצה להזכיר שלפני 1948 היה כאן מנדט בריטי. האצ"ל, הלח"י, ההגנה וכל הארגונים היהודיים יצאו לרחובות אל מול המנדט, כדי לחולל את מדינתכם - אז למה לפלסטינים אסור?".

בהלול הוסיף ואמר כי הוא עושה הפרדה בין חיילים לאזרחים, "אמרתי שמי שפוגע באנשים חפים מפשע, שנכנס לבית שיש בו ילדים ונשים ישנים וקוטל את חייהם - אפשר לכנותו בכל הכינויים, כולל טרוריסט ומחבל - אבל חיילים? הם הסמן של הכיבוש. מה יעשה פלסטיני שכבר 49 שנה נאנק תחת עול הכיבוש, מקפח את חייו, מחפש את חירותו ועצמאותו ולא מקבל?".

דיכטר אמר כי הופתע לשמוע את בהלול משתמש במושג "מדינתכם", ובהלול ענה: "זו מדינת היהודים ולא מדינת הערבים".