בכירי העבודה נגד בהלול

במפלגת העבודה ממשיכים להתנער מהתבטאותו של ח"כ בהלול. בכיר המפלגה ח"כ איתן כבל, "זוהיר הוא שקבע כי אינו חלק מהמחנה הציוני".

חזקי ברוך , ב' בניסן תשע"ו

איתן כבל
איתן כבל
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חבריו לרשימה של ח"כ זוהיר בהלול (המחנה הציוני) ממשיכים להתנער ממנו בעקבות קביעתו לפיה הדוקר שנורה בחברון לא היה מחבל.

ח"כ איתן כבל, בכיר המפלגה, תקף את בהלול בראיון לגלי צה"ל, "אני כאזרח ישראלי לא מוכן לקבל עמדה כזאת בתוך הבית שלי. זוהיר, שהוא איש של מילים ויודע את כוחן, בחר דווקא בתקופה כזאת להשמיע את המילים הללו".

כבל הבהיר כי בעקבות ההתבטאות מקומו של זהיר איננו במפלגה, "הוא זה שקבע שהוא לא חלק מהמחנה הציוני".

למתקפה הצטרפה גם חברת הכנסת שלי יחימוביץ שהתנערה אף היא מהדברים והבהירה כי גם לדעתה יתכן שמקומו של בהלול איננו במפלגה.

"דבריו מגונים ורחוקים אלף שנות אור מהשקפת עולמי", ציינה יחימוביץ'. "הוא צריך לעשות חשבון נפש אם יש לו מקום במפלגת העבודה".

מי שהעניק גיבוי לבהלול ותקף את חבריו למפלגה הוא ח"כ עיסאווי פריג' ממרצ, שטען בהודעה שפרסם כי עמדת חבריו של בהלול למפלגה מבטאת את יחסם לערביי ישראל.

"מפלגת העבודה מגלה את הפנים האמיתיות שלה ביחס לחברה הערבית, עד כה זה היה בשקט, ועכשיו יצא המרצע מהשק.  זוהיר בהלול ציין את האמת ההיסטורית שנוכחות חיילי צה"ל בחברון היא נוכחות של כיבוש, אבל חברי 'המחנה הציוני', לא מתעניינים באמת, כל מה שהם רוצים זה להראות שגם הם חס וחלילה לא 'אוהבי ערבים'. הלקח מהאירוע הוא ששיתוף פעולה פוליטי יהודי ערבי, יכול להיות רק בשמאל האמיתי ולא במפלגות מרכז שמנסות כל העת לקרוץ לימין", טען פריג'.