אב שכול: המינוי של אודי אדם לא ראוי

משה מוסקל תמה על החלטתו של השר יעלון, למנות למנכ"ל משרד הביטחון, את מי שכשל במלחמת לבנון השנייה, "איזה מסר אנחנו מעבירים".

בני טוקר , ו' בניסן תשע"ו

יעלון ואדם. ארכיון
יעלון ואדם. ארכיון
צילום: אריאל חרמוני\ משרד הביטחון

משה, אביו של רפנאל מוסקל הי"ד, תמה על החלטתו של שר הביטחון יעלון למנות את האלוף במיל' אודי אדם לתפקיד מנכ"ל משרד הביטחון.

האלוף במיל' אודי אדם מוכר לציבור במיוחד מתפקידו האחרון בצבא - אלוף פיקוד הצפון במהלך מלחמת לבנון השנייה. על תפקודו במלחמה הוא ספג ביקורת קשה, ותוך כדי המלחמה החליט הרמטכ"ל דאז, דן חלוץ, "להצניח" מעליו את סגן הרמטכ"ל דאז, האלוף משה קפלינסקי. בתום המלחמה פרש אדם מצה"ל.

מוסקל אמר בראיון לערוץ 7 כי המינוי של אודי אדם שולח מסר בעייתי, "מסתבר שאנחנו ההורים השכולים צריכים להמשיך להיות המצפן של המדינה. הנהגת המדינה חייבת להבין שמי שנכשל לא ממנים אותו לתפקיד בכיר בשירות הציבורי. מצידי שילך לשוק הפרטי, אבל כאן כמנכ"ל משרד הביטחון נותנים לו את האחריות למשרד הכי גדול במדינה.  אודי אדם הודה בכישלון, ניסו להדיח אותו במהלך המלחמה, בסופו של דבר הוא התפטר".

רפנאל מוסקל הי"ד
באדיבות המשפחה

מוסקל טוען כי עד היום, אודי אדם לא נפגש איתם, "היו אנשים שהתחמקו מאחריות, פגשתי רבים, אותו לא פגשתי. אנשים שלא רצו לדבר איתנו, בעצם התחמקו מאחריות. ככל שירדנו בדרג למטה, אנשים אמרו את האמת על מה שקרה במלחמה ההיא".

לדבריו, נתניהו יצר את התקדים במינוים של נכשלי מלחמת לבנון השנייה, "ביבי מינה בממשלתו את ציפי לבני ועמיר פרץ והוא למעשה הראשון שיצר את התקדים לכך שאנשים לא לוקחים אחריות על הכישלונות שלהם".