פעילי ימין הציתו דגל אש"ף בתל אביב

מרזל, בן ארי וגופשטיין שרפו דגל אש"ף מול הקריה בת"א במחאה על העונשים שנגזרו על שני חיילים מ"כפיר" ששרפו דגל אש"ף ליד שכם.

אלירן אהרון , ו' בניסן תשע"ו

דגל אש"ף עולה באש
דגל אש"ף עולה באש
צילום: יח''צ

פעילי הימין מיכאל בן ארי, בנצי גופשטיין וברוך מרזל הציתו היום (חמישי) דגל אש''ף מול שער רבין של בסיס הקריה בתל אביב.

שריפת הדגל נעשתה במחאה על העונשים שנגזרו אתמול על שני חיילי חטיבת כפיר שהחרימו ושרפו דגל פלסטיני ליד שכם - מפקד כיתה הודח מתפקיד פיקודי והוא נשפט ל-20 ימי מחבוש, החייל השני רותק לבסיסו למשך 28 יום. 

ד"ר בן ארי, יו"ר תנועת "עוצמה יהודית", אמר כי "כשהייתי חייל במילואים ההוראה הייתה לשרוף את הדגלים הללו, היינו הולכים ברחובות ועם מוטות מורידים מהעמודים את הדגלים ושורפים אותם, אבל מישהו התבלבל והדגל הזה הפך לסמל", טען.

"אין דו קיום איתם כי הדגל הזה בשמו רוצחים יהודים גם בתל אביב. החייל הזה בא לומר שהדגל הזה לא יהיה סמל. דגל ישראל צריך להיות מונף בגאון וחייל כזה לא צריך לשבת אלא לקבל צל"ש על מה שהוא עשה".

דגל אש"ף עולה באש
צילום: יח''צ

ברוך מרזל אמר כי "את הדגל הזה של הטרור צריך לשרוף כי הוא ספוג בהרבה דם של יהודים. מישהו בצה"ל התבלבל, אסור היה לשלוח את החיילים לכלא, הדגל הזה הוא דגל שחיילי צה"ל היו צריכים להתחנך לשרוף וגם את אלו שמחזיקים אותו. חיילי צה"ל צריכים להשמיד עד כלותם את כל מי שמנסה לפגוע בהם ולא לשחק משחקים".

יו"ר להב''ה גופשטיין הוסיף כי המסר מאחורי המעשה הוא ש"חיילי צה"ל ששרפו את הדגל של הרשעים הללו, היו צריכים לקבל פרס ולא לשבת בכלא. לא הם ולא החייל הצדיק מחברון", הכוונה לחייל שנחשד בירי למוות במחבל פצוע. "שחררו אותם ותנו לצה"ל לכסח".