הרב עמאר: לאשפז את "נשות הכותל"

בשיעורו השבועי בליל אמש תקף הרב עמאר בחריפות את נשות הכותל וטען כי במדינה מתוקנת היו שמים אותן בבית חולים לחולי נפש עד שיתרפאו

חיים לב , ז' בניסן תשע"ו

הרב עמאר
הרב עמאר
צילום: פלאש 90

רבה הספרדי של ירושלים, הרב שלמה עמאר, תקף אמש בחריפות את 'נשות הכותל' המחוללות פרובוקציות סדרתיות ברחבת הכותל המערבי, כינה אותן 'משוגעות' וטען כי הן מבזות נשים.

"במדינה מתוקנת היו צריכים לשים אותם בבית חולים של חולי נפש עד שיתרפאו, זה שיגעון מוחלט", אמר הרב בשיעורו השבועי בליל אמש ודבריו הובאו באתר החרדי 'בחדרי חרדים'. "להגיד שיהודי לא ילך עם ערביה זה נקרא גיזענות? משוגעים אלו, יצאו מדעתם והשתטו לגמרי".

בדבריו תהה מדוע הממשלה אינה שמה סוף למשבר הכותל. "אני מתפלא שעדיין לא ביטלו את הגזרה הרעה של הכותל. עכשיו אמרו לי שכמה נשים שוטות מפרסמות שעושות ברכת כוהנים, איזה בושה, זה חרפה איך הן לא מתביישות, מה הן רוצות? הן מצטערות שנולדו נשים? הן לא יודעות שאישה בת מלך".

בהמשך טען כי הן מבזות נשים. "הן חושבות שהן יכבדו את הנשים? הן מבזות את כל הנשים. הם מתביישות שנולדו נשים? נשים אצלנו זה מכובד . שיחפשו בכל הספרות העולמית יש פרק כמו אשת חיל? לא ימצאו דומה ולא קרוב . אז הם אומרים שאנחנו מזלזלים? שוטים.

"הן רוצות לעשות ברכת כוהנות עם תפילין. תעשו את המצוות שה' נתן לכם ותודו לה' שאתן נשים ושכרכן גדול. אלה שחשבו בדעתם המשובשת לכבד את הנשים, הם מבזים אותם וכולם שותקים בעוונותינו הרבים. למה לא זועקים על זה מרה? זה להביא צלם בהיכל. ירחם השם, הלב נקרע ונשבר, זה חילול השם, לא נקנא על כבוד השם? שותקים ונותנים לדברים לעבור. השיגעון הזה נכנס, לא רואים שזה השטן בהתגלמותו ממש? ואנחנו שותקים על הדברים האלו".