פרס "אחדות ישראל" להפועל קטמון

קבוצת הכדורגל של הפועל קטמון זכתה ב"פרס י-ם לאחדות ישראל" שהוקם על שם שלושת הנערים החטופים, גיל-עד שאער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח

נרי וייס , ט' בניסן תשע"ו

אוהדי קטמון. פרס ירושלים לאחדות ישראל
אוהדי קטמון. פרס ירושלים לאחדות ישראל
צילום: פלאש 90

שווה יותר מכל אליפות. כמו בשנה שעברה, גם השנה יחולק "פרס ירושלים לאחדות ישראל" שהוקם לזכרם ועל שמם של שלושת הנערים החטופים, גיל-עד שאער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח. 

היום (ראשון) הודיעה ועדת הפרס, כי בין ארבעת הזוכים נמצאת גם קבוצת הכדורגל הפועל קטמון, מהליגה הלאומית. קטמון, קבוצת האוהדים שהוקמה כתחלופה להפועל ירושלים, המשחקת גם היא בליגה הלאומית, פועלת החל משנת 2007, וזו זכתה בפרס היוקרתי בשל העובדה כי זו מסמלת מודל של אחדות בחברה הישראלית. 

יחד עם הקטמונים יזכו בפרס זה, בטקס שיתקיים בבית הנשיא ובמעמדו של רובי ריבלין, גם תנועות הנוער של בני עקיבא, הנוער העובד והלומד ודרור ישראל על מיזם משותף למען אחדות, וכן קשר יהודי ושותפות ביחד, רשת עולמית של בתי ספר תאומים. 

ניר ברקת, ראש העיר ירושלים ומי שיסד יחד עם משפחות שלושת החטופים את "פרס ירושלים לאחדות ישראל" אמר כי הוא "נרגש במיוחד לבשר על זכייתה של הפועל קטמון ירושלים בפרס ירושלים לאחדות ישראל". ברקת סיפר בדבריו כי הוא מלווה את הקבוצה עוד מימיה הראשונים. "אני רואה כיצד הפכה הפועל קטמון לגורם חיובי ומעצים בירושלים, לא רק בתחום הספורט אלא גם בהנעה של יוזמות חברתיות וגישור בין המגזרים השונים בירושלים ובמדינת ישראל", אמר ברקת. 

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il