הערעור נדחה: ראאד סלאח ייכנס לכלא

שופטי בית המשפט העליון דחו את הערעור שהגיש סלאח אך הפחיתו את עונשו ל-9 חודשי מאסר בפועל. הוא יתייצב בכלא בתחילת החודש הבא.

עדו בן פורת , י' בניסן תשע"ו

השייח ראאד סלאח
השייח ראאד סלאח
פלאש 90

בית המשפט העליון דחה היום (שני) את הערעור שהגיש מנהיג הפלג הצפוני בתנועה האסלאמית השייח ראד סלאח, אך הפחיתו את העונש שנגזר עליו.

להחלטה המלאה

סלאח יירצה תשעה חודשי מאסר בפועל במקום ה-11 שנגזרו עליו, נוכח העובדה שבתשע השנים שחלפו מן האירוע בגינו הורשע, הוא לא עבר עבירות דומות. סלאח יתייצב לריצוי עונש המאסר ב-8 במאי בשעה 10:00 בבוקר.

השופטת ענת ברון כתבה כי "אין זו דרכה של ערכאת הערעור להתערב בעונש, אלא במקרים חריגים של סטייה ניכרת ממדיניות הענישה הראויה או טעות מהותית שנפלה בגזר הדין; והדברים מקבלים משנה תוקף כאשר מדובר בגלגול שלישי של ההליכים.

כשלעצמי לא הייתי מתערבת בעונש שנגזר על ראאד סלאח בגין העבירות שבהן הורשע – הגם שהוא על הרף הגבוה ביחס למקרים אחרים שנדונו בפסיקה. ואולם במחלוקת שנפלה בין חבריי, אני רואה לנכון להצטרף לעמדתו של המשנה לנשיאה שלפיה עונש המאסר בפועל יופחת מ-11 ל-9 חודשים".

סלאח, מנהיג הפלג הצפוני בתנועה האסלאמית, הורשע בעבירת הסתה לגזענות והסתה לאלימות או לטרור לאחר שאמר בשנת 2007 במהלך הפגנה בירושלים, "אנו מבקשים מכל מוסלמי וערבי בהווה האסלאמי והערבי... עכשיו באה חובתם להוציא לדרך אינתיפאדה אסלאמית ערביה מהאוקיינוס לאוקיינוס, כתמיכה בירושלים הקדושה ומסגד 'אל אקצא' המבורך".

שרת המשפטים איילת שקד מסרה בעקבות החלטת השופטים, ''אני מברכת את בית המשפט העליון שדחה את ערעורו של סלאח וקבע שמי שמסית - מקומו בכלא".