שקד: מי שמסית מקומו בכלא

שרת המשפטים שקד הביעה שביעות רצון מפסיקת בית המשפט העליון בערעורו של ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית סאלאח.

חזקי ברוך , י' בניסן תשע"ו

איילת שקד
איילת שקד
צילום: חזקי עזרא

שרת המשפטים, איילת שקד, כינסה אחר הצהריים (שני) מסיבת עיתונאים והתייחסה לדחיית ערעורו של ראאד סלאח, להתפטרותה של נציבת התלונות על הפרקליטות ולחשיפת מנהרת הטרור בעזה.

שקד הביעה שביעות רצון מפסיקת בית המשפט העליון בערעורו של ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, "אני רוצה לברך את בית המשפט העליון על פסק דין חשוב שדחה את ערעורו של הש'יח ראאד סלאח. היום נקבע בערכאה הגבוהה ביותר שמי שמסית מקומו בכלא".

אחר הצהריים פורסם כי השופטת בדימוס הילה גרסטל, נציבת הביקורת על מערך התביעה ומייצגי המדינה בערכאות, הודיעה על התפטרותה מהתפקיד. השרה שקד אמרה, "הצטערתי מאוד לשמוע על התפטרותה של הנציבה, השופטת בדימוס הילה גרסטל. השופטת גרסטל היא אישה אמיצה עצמאית משפטנית מעולה, ואני חושבת שכל המגזר הציבורי הרוויח שהיא שירתה אותו נאמנה".

שקד הוסיפה, "בחודשים הקרובים יסוים הליך החקיקה של עיגון נציבות הביקורת בחוק זו עובדה מוגמרת. החוק ישלב בין ביקורת אפקטיבית לבין עצמאותה של הפרקליטות וייתן את ההגנות המתאימות לפרקליטים".

שקד ניצלה את ההזדמנות להתייחס גם לחשיפת מנהרת חמאס בגבול עזה, "אני מברכת את כוחות הביטחון על חשיפת המנהרה, זה  לא סוד שהחמאס מתעצם וכוחות הביטחון ואנחנו כממשלה עושים את כל מה שנדרש על מנת להגן על אזרחי ישראל. אם נצטרך לא נהסס לצאת גם למתקפה".