תמונות: ריבלין באריזת מנות לנזקקים

הנשיא ריבלין ועובדי בית הנשיא ארזו היום חבילות מזון למשפחות נזקקות לקראת חג הפסח. ״זה לא חסד, זו החובה שלנו כחברה״, אמר.

ערוץ 7 , י"א בניסן תשע"ו

בית הנשיא, הבוקר
בית הנשיא, הבוקר
צילום: תומר רייכמן

האולם הגדול של בית הנשיא הרגיל באירוח אירועים רשמיים וחגיגיים המה הבוקר (שלישי) ממאות ידיים עובדות שעסקו באריזת חבילות לנזקקים עבור ארוחת חג הפסח.

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, הצטרף לעובדי בית הנשיא באריזת חבילות מזון למשפחות נזקקות לקראת חג הפסח בשיתוף ארגון 'לקט ישראל' ומתנדביו.

לצד העובדים והמתנדבים ארזו חבילות מזון גם מנכ"ל בית הנשיא, הראל טובי, יו"ר ומייסד 'לקט ישראל' ג'וזף גיטלר ומנכ"ל הארגון גידי כרוך.

״זה הבית של עם ישראל, של כולנו יחד, ויפה כל כך בעיני שבזמן זה, של מועד וחג, זמן שבו עלינו לדאוג לכל בני העם שלנו לקראת חג הפסח, אנו מתכנסים כאן בבית העם, כדי לקיים ולהמשיך לקיים את מצוות הערבות ההדדית. זה לא חסד, זו החובה שלנו כחברה וזו דרכנו לקיים אותה", אמר הנשיא.

הוא פנה ליו"ר 'לקט ישראל' ואמר, "הבאת חובה זו לידי גיבוש מעשי שאין דומה לו, וכל העם בישראל צריך לבוא ולומר לך תודה רבה על היוזמה שהתחילה ברכב קטן. במצב שבו אנחנו דואגים כולם יחד לכל אלו שצריכים סיוע כזה או אחר והיום גם אני והנכד שלי, ועובדי המשכן כולם, הגענו לכאן לעזור".טוען....

מנכ״ל בית הנשיא הראל טובי הוסיף "בית הנשיא על עובדיו ובהובלת הנשיא פותח את שעריו לפעילות החשובה ולעשייה הברוכה שמקיימת 'לקט ישראל' כל השנה ובמיוחד לקראת החגים, לקראת חג הפסח. החשיבות של הפעילות הזאת היא בהיותה רשת הביטחון הסוציאלית שאותם ארגונים כמו 'לקט ישראל' וכמו עמותות וארגונים שעושים עבודת קודש במהלך כל השנה מהווים.

''יש כאן שותפות מלאה של בית הנשיא כגוף ממלכתי עם ארגוני חברה אזרחית, אשר יום יום שעה שעה עושים מאמץ גדול מאוד ליצור רשת ביטחון לכל אותם נזקקים ולכל אלה שידם אינה משגת, להשיג את צרכי החג ואני מברך את כל השותפים בכך", הוסיף.