הרצוג מעצבן את הערבים

יו"ר העבודה אמר בכנס מפלגתי כי אנשי המפלגה צריכים להיפטר מהתדמית של "אוהבי ערבים". ח"כ בהלול ממפלגתו זועם ותוקף את הרצוג.

חזקי ברוך , י"א בניסן תשע"ו

לא להיות 'אוהבי ערבים'. הרצוג
לא להיות 'אוהבי ערבים'. הרצוג
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר העבודה, ח"כ יצחק הרצוג, השתתף הערב (שלישי) באירוע מפלגתי באשקלון, ובשיחה עם פעילים במפלגה התייחס לצורך לשנות תדמית ולהפסיק להיתפס כ"אוהבי ערבים".

"איפה אנחנו נכנסים ללבבות של הציבור? שיאמינו שבידינו לא רק הנסיון אלא גם היכולת לשנות את מצב המדינה, מבלי להפקיר את ביטחון ישראל חלילה, ומבלי לתת תחושה – שאני נתקל בה בפגישות אינספור של הציבור הישראלי – שאנחנו תמיד אוהבי ערבים. מסובך לאללה, אבל זה חלק מהעניין, זה חלק מהאתגר. אנחנו מפלגה שתמיד ידעה להיות מפלגת שלטון", צוטט הרצוג ב'הארץ'. 

דבריו של הרצוג עוררו את זעמו של חבר המפלגה, ח"כ זוהיר בהלול, אשר השווה את אמירתו של הרצוג לדבריו של ראש הממשלה נתניהו ביום הבחירות, "כנראה שבהשראת 'הערבים נוהרים לקלפיות', גם הרצוג מכין סיסמא עסיסית לקמפיין הבא שלו".

"להתנער מ-20% מהאוכלוסייה בצורה בוטה כל כך, להתחפש לימין רך שקורץ למתלהמים בכיכרות ולהילחץ מכל סקר תועה, ככה לא מייצרים אלטרנטיבה לשלטון", הוסיף בהלול.

לדבריו, "זוהי עוד התדרדרות מוסרית בלתי מובנת של מפלגת מורשתו של יצחק רבין, אני מגנה את דבריו של הרצוג ותובע התנצלות בשם החברה הערבית בישראל".