התקציב הבא - דו שנתי

ראש הממשלה הצליח לשכנע את שר האוצר לתמוך בתקציב דו שנתי שלדבריו יביא ליציבות שלטונית וכלכלית. בימים הקרובים - דיון עם הנגידה

ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ו

הסכימו. נתניהו וכחלון
הסכימו. נתניהו וכחלון
צילום: מרס ישראל סלם. פלאש 90

ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון סיכמו ביניהם כי תקציב המדינה הבא יהיה תקציב דו שנתי. זאת בהתאם לחזון בו תומך נתניהו בתקופה האחרונה. כך על פי דיווח ב'קול ישראל'.

בישיבה משותפת עלה בידי נתניהו לשכנע את כחלון בנחיצות התקציב הכפול, וזאת במגמה לייצר יציבות כלכלית המאפשרת תכנון ארוך טווח ויציבות שלטונית לנוכח הקואליציה הצרה של 61 חברי כנסת, היקף שנראה כי אינו צפוי להשתנות בתקופה הקרובה. 

על פי הדיווח לאחר שהסכימו שני האישים על תקציב דו שנתי הם צפויים לקיים בימים הקרובים דיון פרטני יותר עם נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, ומנכ"לי משרדיהם על מנת להציג בו את הסוגיות הדורשות פתרון מקיומו של תקציב שכזה.

נזכיר כי ההתנגדות לתקציב דו שנתי התבססה עד כה על הקושי לתכנן הוצאות בטווח זמנים רחוק כל כך, להעריך צרכים כלכליים וביטחוניים העשויים להתפתח ולתכנן את מאגר הרזרווה בהתאם לצרכי המדינה בשנתיים הקרובות. עם זאת כאמור, נראה שהשר כחלון ונתניהו הצליחו לגשר על ההתנגדות העקרונית הזו וכעת כל שנותר הוא להוריד את ההחלטה העקרונית לרמת הביצוע והיישום בפועל לקראת ההצבעה על תקציב המדינה הקרוב.