מדליית כסף ישראלית באליפות הפורמולה

תחת גשם שוטף במסלול הונגרורינג בבודפשט פתח רוי ניסני במקום השני, ירד למקום העשירי ועד לסיום הצליח לחזור ולחגוג על הפודיום.

שמעון כהן , י"ז בניסן תשע"ו

ניסני על הפודיום
ניסני על הפודיום
צילום: יח"צ
הישראלי רוי ניסני השיג את הישג השיא שלו בקריירה כאשר סיים אתמול (ראשון) במקום השני באליפות העולם למכוניות פורמולה, 3.5 ליטר, שהתקיימה במסלול הונגרורינג בבודפשט.

המרוץ התקיים בתנאים קשים תחת גשם שוטף והזינוק התבצע תוך כדי נסיעה אחרי אחרי רכב הבטיחות. כבר בפניה הראשונה, ניסני החליק על המסלול הרטוב והסתבסב, דבר שגרם לו לאבד מיקום ולרדת למקום השמיני. אחרי הקפה אחת ניסני הצליח לעקוף ולהתקדם למקום השביעי ואז החליט לרדת לרחבת הטיפולים להחליף צמיגים.

בחזרה למירוץ איבד ניסני שני מקומות נוספים וירד למקום התשיעי. בהמשך בעקבות החלקה של אחת המכוניות מכונית הבטיחות חזרה למסלול מה שאיפשר לניסני לצמצם פערים. הוא ניצל את העובדה שרכבים נוספים ירדו אל רחבת הטיפולים להחליף צמיגים והתמקם במקום השלישי.

בהקפה ה-16 של המרוץ קבע ניסני את הזמן המהיר ביותר על המסלול וגם סיפק את העקיפה של היום, כאשר חלף על פני ארליין פאניס הצרפתי בדרך למקום השני . עד לסיום ניסני לחץ על תום דילמן ההולנדי, שהוביל את המירוץ אבל לא הצליח לעקוף אותו.

במסיבת העיתונאים לאחר המירוץ אמר ניסני: "זה היה מרוץ מטורף. מקצה הדרוג בבוקר היה מצוין, אבל תנאי מזג האוויר לא היו לטובתנו. בנוסף האספלט בהונגרוריג הוא חדש ובתוספת המים שעליו הוא הפך לחלק מאד, מה שגרם לי להסתחרר בפתיחה ולאבד מיקום. ירדתי עד למקום העשירי ואז קיבלתי החלטה בתוכי לא לוותר ולמרות שהתנאים נראו אבודים להיאבק ולהמשיך להתקדם ואני מאושר שהצלחתי בסופו של דבר לסיים במקום השני''.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il