האלימות בסכנין: הקבוצות יועמדו לדין

העימותים הקשים במשחק בין מכבי ת"א לבני סכנין יגיעו מחר לבית הדין של ההתאחדות. יוסי אבוקסיס יועמד לדין על התגרות באוהדים הצהובים

ניצן קידר , י"ח בניסן תשע"ו

רגע ההתרחשות. אבוקסיס על הדשא אחרי הדחיפה של ראיקוביץ'
רגע ההתרחשות. אבוקסיס על הדשא אחרי הדחיפה של ראיקוביץ'
צילום: רועי אלימה, פלאש 90

אחרי האירועים האלימים באיצטדיון דוחא במשחק בין בני סכנין ומכבי ת"א אמש (שני), לא היה ספק שהקבוצות יצטרכו לתת על כך את הדין.

תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, החליט להעמיד את קבוצת בני סכנין לדין משמעתי בגין התנהגות בלתי ספורטיבית של אוהדים שקראו קריאות גזעניות לעבר אלי דסה, התנהגות בלתי ספורטיבית של שחקנים ובעלי תפקיד, התפרעות, תגרה ותקיפה.

מאמן הקבוצה יוסי אבוקסיס, יעמוד לדין בגין התנהגות בלתי הולמת.

מכבי ת"א תעמוד לדין בגין התפרעות אוהדיה וקריאותיהם נגד אזרחי המדינה הערבים וכן התנהגות בלתי ספורטיבית של שחקנים ובעלי תפקיד. השוער פרדראג ראיקוביץ׳, שדחף את אבוקסיס, יעמוד לדין בגין התנהגות בלתי הולמת בנסיבות מחמירות. גם מאמן הכושר של מכבי ת"א, חואן טוריחו עימו ניהל אבוקסיס חילופי דברים קשים יעמוד לדין.

שופט המשחק, אוראל גרינפלד כתב בדו"ח שמסר להתאחדות על השתלשלות האירועים מנקודת מבטם של השופטים.

"עם שריקת הסיום, נראה מאמן בני סכנין, יוסי אבוקסיס, הולך ופונה לכיוון ספסל מכבי ת"א תוך שהוא אומר מספר דברים בליווי תנועות ידיים. מיד מאמן הכושר של מכבי ת"א, חואן טוריחו, ניגש אליו והשניים החליפו דברים ביניהם. השופט הרביעי מיד הגיח למקום והפריד בין השניים".

"כאשר אבוקסיס החל להמשיך בדרכו, הגיע שוער מכבי ת"א פרדראג ראיקוביץ', הושיט את ידיו לעבר חזהו של מאמן סכנין ודחף אותו בעזרת שתי ידיו, מה שיצר מהומה גדולה באיזור ספסלי שתי הקבוצות", כותב גרינפלד.

הוא ממשיך ומתאר כי "מיד לאחר מכן ניגש אדם אשר לבש חולצה עם לוגו מודפס של בני סכנין וניסה לבעוט בשוער מכבי. אדם זה לא זוהה על ידי צוות השיפוט ולכן פנינו למנהל ובעלי סכנין, אבו יונס וג'מאל גנאים, וביקשנו לראות ולזהות את כל אנשי הצוות הרשומים בספסל של סכנין. לאחר שעשה כך השופט הרביעי, לא זוהה אותו אדם שכאמור ניסה לבעוט בשוער מכבי. חשוב לציין כי מעשים אלה יצרו מהומה גדולה על כר הדשא, בהשתתפות שחקני שתי הקבוצות, וליווי רב של אנשי ביטחון וכוח משטרה שהגיע להרגעת הרוחות".

בדו"ח צויין עוד כי הכרוז של בני סכנין עודד ושילהב את הקהל במהלך האירועים האלימים שהתרחשו בסיום המשחק וכן שאוהדים רבים של סכנין נכנסו לכר הדשא וניסו להתחזות לאנשי הקבוצה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il