כך מרמה אבו מאזן את המערב

אבו מאזן ממשיך להוליך שולל את מדינות המערב ותומך במשפחות מחבלים - חרף הבטחתו בנושא. דו"ח חדש חושף את התרמית.

ארי ישר , י"ט בניסן תשע"ו

אבו מאזן
אבו מאזן
חזקי עזרא

דו"ח שמפרסם היום (רביעי) מכון 'מבט לתקשורת הפלסטינית' מגלה כי הרשות הפלסטינית הוליכה שולל מדינות רבות במערב בשנים האחרונות.

על פי המסמך - הפלסטינים השיגו תרומות וסיוע בסך של יותר ממיליארד דולרים ממדינות להן הבטיחו כי יפסיקו לשלם משכורות למחבלים שביצעו פיגועי טרור וכלואים בישראל.

הנתונים מגלים כי בשנת 2014, לאור בקשות מפורשות של תורמים מאירופה ומארה"ב, הבטיח אבו מאזן להפסיק ולשלם כסף למחבלים ולבני משפחותיהם.

ברשות טענו בפני משפחות המחבלים כי לא ישלמו את הכסף מקופת הממשלה הפלסטינית - אך יעבירו אותו מכיס אחר, זה של אש"ף - הארגון שבעצם עומד מאחורי הרשות.

אבל באירופה ובארה"ב לא הבינו כנראה שאש"ף והרשות הם בעצם שתי זרועות של אותו גוף - והמשיכו לתרום לפלסטינים - כשהם אינם מבינים שהכסף ממשיך לממן מחבלים ומעשי טרור.

במסמך מצטט המכון גורמים רשמיים פלסטיניים - הן מהרשות והן מאש"ף ששופכים אור על ההטעייה המכוונת של התורמים הזרים - שאינם יודעים שמשרד האוצר הפלסטיני ממשיך להיות זה שמשלם את משכורות המחבלים הכלואים בישראל.

הדו"ח מביא רשומות של משרד האוצר הפלסטיני ולפיהם הועברו מדי חודש בחודשו כספים רבים מהרשות הפלסטינית אל ארגון אש"ף החל משנת 2012.

בשנת 2015, בעקבות ההבטחה של הרשות שלא לשלם משכורות למחבלים - הוכפלה פי כמה ההעברה לאש"ף - והגיעה לסך של 775 מיליוני שקלים. ההפרש בין התשלום בשנת 2014 לזה ב-2015 זהה לתקציב המשרד לענייני אסירים הפלסטיני שנסגר בעקבות דרישת התורמים - לפחות למראית עין.

מדובר בסכום התואם את הכסף ששימש לשלם למחבלים - וחיבור של הנתונים העלה שבמקום שהרשות תשלם את הכסף במישרין - היא עושה זאת בעקיפין, תוך פיקוח הדוק של יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן.