"ברגותי - אישיות דגולה"

בנאום בטורונטו אמר יו"ר הרשענה המשותפת כי "המנהיג מרוואן ברגותי הינו לוחם גדול ומודל לעמידה בסבל ולסבלנות".

דלית הלוי , י"ט בניסן תשע"ו

תומך בהסכם. ברגותי
תומך בהסכם. ברגותי
צילום: פלאש 90

חבר הכנסת איימן עודה העומד בראש הרשימה המשותפת הוזמן לפני מספר שבועות כאורח של הבית הפלסטיני בטורונטו להשתתף באירוע יום האדמה.

עיתון קנדי בשפה הערבית מסר כי בנאומו באירוע זה כינה עודה את ישראל "מדינת אפרטהייד" ו"מתחזה לדמוקרטיה".

לעומת זאת הוא שיבח את המחבל מרואן ברגותי, שמרצה מאז שנת 2002 עונש כבד של חמישה מאסרי עולם בגין מעורבות ברצח יהודים במהלך אינתיפאדת אל-אקצה.

"המנהיג מרואן ברגותי הינו לוחם גדול ומודל לעמידה בסבל ולסבלנות. למרות שנות המאסר הוא נותר אדם דגול, הניחן באופטימיות, יכולת ניתוח ותפיסה פוליטית ברורה החסרה לליברלים".

יש לציין, כי עודה ביקר את ברגותי בכילאו במאי 2015, וכן נפגש עם שני טרוריסטים מורשעים אחרים: כרים יוניס ווליד דקה, המרצים עונש מאסר עולם על רצח חיילים.

במהלך ביקורו האחרון לארה"ב הסביר עודה את עמדתו בנוגע למאבק הפלסטיני נגד ישראל, אשר הפך לנחשול של טרור מאז ספטמבר 2015, ואשר מוכר בשם אינתיפאדת אל-קודס ואינתיפאדת הסכינים.

"אני מתגורר בהר הכרמל (בחיפה), במקום היפה ביותר בעולם הצופה אל הים, ולכן איזה זכות עומדת לי להדריך או להכוון את הארגונים (הפלסטיניים) ואת העם הפלסטיני אשר סובל מהכיבוש ומתלאות, וזאת כאשר העם הפלסטיני בעצמו הוא בית ספר למאבק", אמר עודה.

בראיון לעיתון אל-קודס אל-ערבי  נמנע עודה מלגנות את הטרור הפלסטיני בהסבירו, כי לעם הפלסטיני הזכות הבלעדית לקבוע את שיטות המאבק בישראל.