הבית היהודי חגג בפתח תקווה

חברי הבית היהודי חגגו (מוצאי שבת) את המימונה בבית משפחת דהן בפתח תקווה. צפו בתמונות.

חזקי ברוך, פתח תקווה , כ"ב בניסן תשע"ו

בנט חוגג מימונה
בנט חוגג מימונה
צילום: יחצ

שר החינוך נפתלי בנט השתתף (מוצאי שבת) עם צאת החג בחגיגות המימונה שאירחה משפחת דהאן בפתח תקווה בארוע משותף למרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא ובהשתתפות בכירי הבית היהודי.

באירוע נכח גם הרב דרוקמן, ראש מרכז ישיבות בני עקיבא וממלא מקום ראש העיר פתח תקווה איציק דעי, חברים ותושבי העיר. 

השר בנט אמר לחוגגים, "השנה הזאת כולה מימונה: מערכת החינוך יצאה השנה לדרך בסימן של חיבור בין עדות ישראל, ותלמידי ישראל יכירו את מורשת עדות המזרח-גם בהיסטוריה, גם בחומי הלימוד וגם במנהגי ישראל. תרבחו ותסעדו יהיה כל השנה, לא רק במימונה".

נורית ויאיר דהאן שמארחים ומקיימים את המימונה זו השנה השביעית יחד עם מרכז ישיבות בני עקיבא מספרים לערוץ 7, "אנחנו פותחים את הבית בחג של אמונה ומאחלים לכל עם ישראל שנה מתוקה. כמו שאתה רואה מי שמכין פה את המופלטות זה האשכנזים. היום אין משמעות לעדות כולנו מאוחדים אבל יש משהו למסורת".

מנכ"ל מרכז ישיבות בני עקיבא, אלחנן גלט, אמר במהלך המימונה, "לפני כמה שבועות אכלנו אינג'רה בחג של העדה האתיופית. המימונה זה חג של עם ומדינת ישראל. חג של מרכז ישיבות בני עקיבא. יחד עם המורשת של העדות השונות אנחנו יוצרים חיים משותפים. הילדים שלנו מתחתנים אחד עם השני והבשורה הזאת היא העתיד הגדול של עם ישראל". 

במימונה השתתפו גם חברי הכנסת של הבית היהודי, רבה של פתח תקווה הרב מיכה הלוי, ניר אורבך, יו"ר הפורום הדרוזי בבית היהודי, אייל אסעד וראש העיר פתח תקווה, עו"ד איציק ברוורמן.טוען....