מסתמן: התקציב הבא - דו שנתי

בימים הקרובים צפויים ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון לסכם על הנהגת תקציב מדינה ל–2017–2018. כך יבטיח נתניהו את השקט הפוליטי

חיים לב , כ"ג בניסן תשע"ו

שר האוצר הבא? נתניהו וכחלון
שר האוצר הבא? נתניהו וכחלון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בימים הקרובים צפויים ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון לסכם על הנהגת תקציב מדינה דו שנתי ל–2017–2018 - כך דווח הבוקר (ראשון) בעיתון 'דה מרקר'.

אם לא יהיו משברים קואליציוניים לא צפויים, תקציב דו-שנתי עשוי להעניק לראש הממשלה נתניהו שקט פוליטי ולהבטיח לו המשך כהונה עד אמצע 2019. בכך, צפוי נתניהו להשלים עשר שנות כהונה רצופות בתפקיד ראש הממשלה.

לפני כחודש התייחס שר האוצר, משה כחלון, בראיון לגלי צה"ל למחלוקת בינו ובין ראש הממשלה בסוגייצת התקציב הדו שנתי.

תחילה טען כחלון כי הוא מתכוון להשלים קדנציה מלאה של ארבע שנים, וכי הקואליציה הנוכחית יציבה, "אני מתכוון לכהן עד 2019, עד סוף הקדנציה". לדבריו, הוא מודע לעובדה שההסכם הקואליציוני מדבר על תקציב דו שנתי, אך הוא מבקש לשנות זאת, "אני חושב שתקציב דו שנתי הוא לא כל כך טוב מבחינה כלכלית, מצד שני אני מחויב בהסכם הקואליציוני לתקציב דו-שנתי. אני לא רוצה לטפס על עצים אבל אני אאבק על זה מבחינה מקצועית".

כחלון ציין כי לדעתו מעבר לתקציב חד שנתי לא יחבל ביציבות הממשלה והקואליציה, "הממשלה הזו יציבה עם תקציב חד שנתי או דו שנתי, אני חושב. יש רק מדינה אחת בעולם שעשתה תקציב דו שנתי, פעם אחת, וזו מדינת ישראל. אנחנו אולי אור לגויים אבל לא עד כדי כך".