ממציא מטבע הביטקוין נחשף?

היזם האוסטרלי קרייג רייט הזדהה בפני BBC, "אקונומיסט" והמגזין "GQ" כ"סטושי נקמוטו", ממציא "המטבע הדיגיטלי".

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ד בניסן תשע"ו

ביטקוין
ביטקוין
צילום: istock

התעלומה נפתרה? היזם האוסטרלי קרייג רייט הזדהה בפני BBC, "אקונומיסט" והמגזין  "GQ" כממציא מטבע הביטקוין, אשר נודע עד היום בכינוי "סטושי נקמוטו".

על מנת להוכיח שהוא אכן הממציא חתם רייט דיגיטלית על הודעות בעזרת מפתחות קריפטוגרפים שנוצרו בימים הראשונים לפיתוח הביטקוין.

מני רוזנפלד, יו"ר איגוד הביטקוין הישראלי אמר היום, "חשיפתו של ד"ר קרייג רייט כמי שעומד מאחורי השם סאטושי נאקמוטו היא אכן רגע מרגש עבור כל מי שעוסק במהפכה הפיננסית האדירה של הביטקוין והמטבעות הדיגיטליים".

אולם לדברי רוזנפלד, "חשוב לציין כי את הוכחת הזהות ניתן לעשות בצורה פשוטה ופומבית וכרגע לא ראינו הוכחה כזו המוצגת באופן גלוי. למעשה, אנחנו נשענים על דיוחים של כלי תקשורת, על כך שלהם הוצגה הוכחה. אך עד שזו לא תוצג באופן פומבי ותיבדק לעומק ע"י מפתחי הקהילה לא ניתן יהיה לקבוע זאת בוודאות".

לדבריו, "בלוקצ'יין וביטקוין כבר עברו את השלב בו הם זקוקים לפנים שיקדמו את הטכנולוגיה. הבלוקצ'יין כבר עומד על רגליים יציבות המאפשרות שימושים מגוונים ברחבי העולם, שימושים שבוודאי יוכפלו עשורת מונים בשנים הקרובות. אני מאמין כי סאטושי נקומוטו, והאיש מאחורי השם הזה ייזכר לשנים ארוכות בשורה אחת עם סר טים ברנרס לי וחלוצי האינטרנט המודרניים כאנשים האחראים לאחת המהפכות הגדולות ביותר בתולדות האנושות".