מלחמת צה"ל בחייל

ח"כ סמוטריץ' שיגר מכתב לרמטכ"ל בו הוא מבקש לברר מדוע שכר צה"ל את שירותיו של עו"ד חיצוני לצורך המשך המשפט של החייל היורה מחברון.

עוזי ברוך , כ"ה בניסן תשע"ו

אלאור ואביו בדיון
אלאור ואביו בדיון
צילום: פלאש 90

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) שלח הבוקר (שלישי) מכתב לרמטכ"ל גדי אייזנקוט בעקבות הפרסום לפיו צה"ל שכר עורך דין למילואים ממשרד עורכי דין גדול כדי שישמש כתובע במשפט.

סמוטריץ' מבקש לדעת את הסיבה ואת עלותו של איש המילואים.

"ידיעות אחרונות" דיווח כי בתביעה הצבאית החליטו לחזק את השורות ולהסתייע בעורך דין פרטי מהשורה הראשונה וגייסו איש מילואים של הפרקליטות הצבאית, עו"ד נדב וייסמן, שותף בכיר במשרד עורכי הדין הגדול בארץ אשר ישמש תובע במשפט.

עו"ד וייסמן הוא סא"ל במילואים אשר שירת בפרקליטות הצבאית ושימש תובע במילואים בכמה תיקי דגל, בהם פרשת סמ"ר אסף וקסמן ז"ל שנהרג בהתהפכות נגמ"ש ופרשת לוחם דובדבן סמל רועי דרור ז"ל שמת מהתייבשות במהלך אימון.

בדיווח נאמר כי התביעה הצבאית זקוקה לתגבור כוחות משמעותי מול סוללת עורכי הדין המייצגים את החייל היורה - הכוללת בין היתר את סגן הפצ"ר לשעבר, אל"מ במיל' אילן כץ, עו"ד איל בסרגליק ועו"ד בני מלכה.

גורמים צבאיים צוטטו בדיווח כי משמעות המהלך היא שהפרקליטות הצבאית לא מתכוונת למצמץ מול ההגנה ולא חוששת לנהל את התיק הטעון בבית־הדין - גם במחיר העלאת קצינים וחיילים לדוכן העדים.