מסע ראשון משואה לתקומה

תלמידות עולות מאמי"ת רננים צעדו לקראת יום השואה ב"שביל המחבר" שבין יד ושם להר הרצל. ביקור ראשון באתרים המחברים בין שואה לתקומה.

אלירן אהרון , כ"ה בניסן תשע"ו

ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יצאו היום (שלישי), זו השנה השנייה, כ- 24 תלמידות עולות חדשות מבית החינוך אמי"ת רננים ברעננה ואמהותיהן לצעדת "השביל המחבר" בין יד ושם להר הרצל.

נעמי די פורטו, תלמידת כיתה ז' שעלתה מאיטליה אמרה: "היה יום מאוד מרגש. התרגשתי לצאת עם כל העולות ולהרגיש יותר חזק מה זה  להיות יהודייה במדינת ישראל".

הצועדות החלו את הסיור בבקעת הקהילות שביד ושם- לזכר הקהילות שהושמדו במהלך השואה - שם נחשפו לאסונות שפקדו את הארצות שמהן באו- צרפת, איטליה, בריטניה. בהמשך עברו דרך אנדרטת הקרון ואנדרטת רפפורט.

אחר כך העפילו הצועדות להר הרצל לביקור הראשון שלהן במקום. העולות נחשפו לסיפורים המרגשים של הנופלים, ובעיקר האמהות שאלו והתעניינו מאוד בתולדות מערכות ישראל השונות. כל תלמידה קיבלה נר ובחרה שם של חלל - שם הדליקה  נר לזכרו ולמדה את סיפור נפילתו בקרב.

יעל בניני, אמה של קרלה מכיתה י' שעלתה עם משפחתה בקיץ האחרון מצרפת, סיכמה את חוויותיה מצעדת "השביל המחבר": "אנחנו צריכים להרגיש גאווה. אין מלים לתאר את ההרגשה. אנחנו מודים להקב"ה שעלינו ונתן לנו את הזכות להגיע לכאן ולראות את כל מי שבזכותו אנחנו יכולים לחיות כאן בשלום".

עפרה פאר, מנהלת בית החינוך, הודתה לצוות האולפן על ההשקעה יוצאת הדופן בבנות העולות: "בית חינוך אמי"ת 'רננים' קולט עלייה מארצות רבות ורואה בכך שליחות לאומית מסדר עדיפות עליונה. המיזם של "השביל המחבר" הוא עוצמתי וחווייתי עבור הבנות והאמהות העולות. אשרינו שזכינו לראות בחזון הנביא: 'כולם נקבצו ובאו לך'".



טוען....