רבנים לליצמן: סין – מעצמת רשע

עצומה החתומה בידי שורת רבנים מהציונות הדתית קוראת לשר ליצמן למנוע קשרי השתלות עם סין שהפכה את קציר איברי אסירים לתעשייה.

שמעון כהן , כ"ו בניסן תשע"ו | עודכן: 22:42

שר הבריאות ליצמן
שר הבריאות ליצמן
צילום: חזקי עזרא

בעקבות החתימה על הסכם שיתוף פעולה בנושאי בריאות בין ישראל לסין שיגרו הבוקר (רביעי) שורת רבנים מהציונות הדתית מכתב מחאה לשר הבריאות, יעקב ליצמן, בשל התנהלותה של סין בתחומי הרפואה וקציר האיברים.

הרבנים, בהם הרב אליקים לבנון, הרב יובל שרלו, הרב אורי שרקי, הרב שלמה אבינר, הרב איתמר ורהפתיג, הרב דוד רוזן ואחרים, פותחים את מכתבם וכותבים כי "אין ספק שפיתוח קשרים רפואיים הוא אינטרס ישראלי מובהק, אולם יחד עם זאת קשה להתעלם מהעובדה שסין היא גם מעצמה של רשע ודיכוי זכויות אדם".

"המשטר בסין מבצע עוולות רבות שכבני אדם בכלל וכיהודים בפרט, חובה עלינו להתקומם נגדם: עקירת מיליוני אנשים מבתיהם באכזריות ללא כל פיצוי וללא התראה ורציחה וכליאה של אסירי מצפון חפים מכל פשע", הוסיפו הרבנים וכתבו: "השלטון בסין רודף את אנשי הפאלון-גונג (הנקראים גם: פאלון-דאפא), וזאת בצורה האכזרית ביותר. על פי דרישות וחקירות חוזרות ונשנות של ארגונים בין-לאומיים שונים, מדובר בציבור גדול של אנשים שכל עניינם הוא בחיזוק הגוף והנפש".

באשר לקציר האיברים הנמשך בסין כותבים הרבנים לשר הבריאות כי "במחנות בסין כורתים מהם איברים לשם מכירה לתעשיית השתלות האיברים, וזאת בהרדמה חלקית, ומשליכים להשמדה גופות אנשים שטרם מתו. קצירת איברים לשם סחר איברים להשתלה נעשית בסין על ידי השלטונות עצמם".

"כיהודים הזוכרים היטב את הרדיפות שנרדפנו ואת אכזריות שונאינו שבכל הדורות, חובה עלינו להיזהר מכריתת הסכמים עם שלטונות רשע, שעלולים לחזק את ידיהם ולתמוך במעשיהם. לפיכך אנו החתומים מטה קוראים לך, שר הבריאות, שהמוסר של תורת ישראל הוא נר לרגליך, והכלל "חביב אדם שנברא בצלם" (אבות ג, יד), לנגד עיניך,  שתימנע מהידוק שיתופי הפעולה עם המשטר בסין בתחומי הבריאות, שבהם משטר זה מבצע עוולות איומות. במיוחד אנו גורסים שיש לעשות הכל כדי למנוע כל קשר בין ישראל או ישראלים לתעשיית ניתוחי ההשתלות הסינית עד אשר הפשעים בסין יפסקו לחלוטין".