הצהרת תובע בפרשת הרוצח הסדרתי

פיודור בייז'רני, שנעצר לפני למעלה מחודש בחשד שאנס ורצח ארבע נשים, יואשם בשלב זה בעבירות מין קשות, רצח והצתה של שתי נשים.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ז בניסן תשע"ו

פיודור בייז'נרי
פיודור בייז'נרי
צילום: מתוך הפייסבוק

בית משפט השלום בחיפה האריך היום (חמישי) בחמישה ימים נוספים את מעצרו של פיודור בייז'נרי, לאחר שחוקרי צוות החקירה המיוחד הארצי המנהל את הפרשה הגישו הצהרת תובע בעניינו.

על פי הצהרת התובע בכוונת הפרקליטות להגיש ביום שני הקרוב כתב אישום נגד בייז'רני בגין ביצוע עבירות מין קשות, רצח והצתה של שתי נשים. 

נציין כי החקירה נפתחה בחשד שבייז'נרי אחראי לביצוע עבירות רצח, עבירות מין קשות והצתה כלפי ארבע נשים.

צוות החקירה הארצי המיוחד הוקם לאחר שהודות למקצועיות צוותי החקירה השונים שעסקו בחקירת האירועים, עלה חשד לקשר בין המקרים השונים ברחבי הארץ ולביצועם על ידי בייז'נרי במאפיינים דומים. 

האירועים שנחקרו: הם רצח, אונס והצתה ב- 7.3.16 באשדוד, רצח והצתה ב- 14.6.13 בחיפה, רצח אונס והצתה ב- 25.9.13 בחיפה ורצח, אונס והצתה ב- 10.1.15 בתל אביב. 

עם זאת בשלב זה מתייחסת הצהרת התובע רק לשני מקרים מתוך הארבעה, בהם התגבשה תשתית ראייתית לצורך הגשת כתב אישום נגד בייז'רני, האחד באשדוד והשני בחיפה. 

במשטרה אומרים, כי צוות החקירה הארצי המיוחד "ימשיך במאמציו לאתר קורבנות/אירועים נוספים ובחקירת האירועים שבעניינם קיים קושי בגיבוש התשתית הראייתית המספקת לצורך הגשת כתב אישום".