אינך רק ראש שב״כ, אלא גם תלמיד חכם

נשיא המדינה ראובן ריבלין ורעייתו נחמה אירחו בבית הנשיא את ראש השב"כ היוצא יורם כהן וראש השב"כ הנכנס נדב ארגמן.

עוזי ברוך , ל' בניסן תשע"ו

בית הנשיא, היום
בית הנשיא, היום
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו נחמה אירחו היום (ראשון) בבית הנשיא ראש שירות הביטחון הכללי היוצא, יורם כהן, וראש השירות הנכנס, נדב ארגמן.

"אני זוכה כנשיא להחליף שוב משמרות בין האנשים אשר מנהיגים את כולנו", אמר ריבלין לראש השב"כ היוצא ומחליפו, "אנו מכנים אתכם שומרי העם בארץ ישראל- רמטכ״לים, ראשי מוסד, והיום אני זוכה לחילופי ראש שירות הביטחון".

ריבלין העיד כי שמו של השב"כ הישראלי ב. ''כולם מבקשים ללמוד, להלל ולשבח אתכם, כמו את מערכת הביטחון שלנו כולה. יורם, אינך רק ראש שב״כ, אלא גם תלמיד חכם. מכובדי היוצא, כאשר נאמר מציון תצא תורה לא בטוח שהכותב התכוון לתורת הביטחון''.

''אתה נדב, נכנס למקום בו צמחת", פנה ריבלין לראש השב"כ הנכנס. ''קיבלת כמה החלטות גורליות, וידעת תמיד לשמור על האיזון הנדרש בהגנה על ביטחוננו בסביבה של עוינות על רקע פונדמנטליסטי. זוהי בהחלט משימה לא פשוטה. אני רק יכול לומר יחד עם רעייתי, ובשם האזרחים כולם, אנחנו מודים לך, יורם.

''נדב, אנו מתפללים ומקווים שתוביל אותנו בדרך שלך, עם היכולות והכישורים בזכותם נבחרת. ברוך אתה היוצא וברוך אתה הנכנס", הוסיף ריבלין.

ראש השב"כ היוצא כהן הודה לנשיא ורעייתו. "כל הדברים שאנו עושים, נעשים כשליחי ציבור. אנו משרתים את עם ישראל בצנעה, בכבוד ובנחישות. קודם כל אנו עומדים על כתפיהם של קודמנו שבנו את הארגון ועיצבו את ערכיו. אנו נסמכים על הרבה עובדות ועובדים שספגו ערכים אלו, ובלי מאמץ עילאי שלהם יום וליל, שבתות וחגים, גברים ונשים כאחד, לא היינו מצליחים לעשות את מה שאנחנו מתווים כדרך לאנשים האלה".

ראש השב"כ הנכנס, נדב ארגמן, הודה ליורם כהן על 34 שנות שירות והובלת הארגון בחמש השנים האחרונות. ''ליוויתי אותו בשלוש וחצי השנים האחרונות ונהניתי מגיבוי שאפשר לחלום עליו. תודה על הרעות, החברות. אני מבקש להודות גם למשפחות. למשפחת כהן על התמיכה ביורם בכל השנים האחרונות, עם לחצים לא מבוטלים.

''תודה כמובן גם למשפחתי על תמיכה ב-30 השנים הללו, בלעדיה כל זה לא היה אפשרי. תודה גם לצוות שמלווה אותי שנים ארוכות, חבורה יוצאת דופן אשר בלעדיהם איני יודע לעשות הרבה. אני מקווה שאדע להשפיע על העשייה ככל שניתן", הוסיף ארגמן.