בזמנכם החופשי

'פסטיבל האור' ייערך בפעם השמינית בעיר העתיקה בירושלים ויתקיים מי"ז באייר ועד כ"ה בו.

עפרה לקס , ב' באייר תשע"ו

פסטיבל האור בירושלים
פסטיבל האור בירושלים
צילום: פלאש 90

רחובות העיר העתיקה המוכרים ילבשו בגדי אור וצבע, ויציגו עשרות מיצגים של אמנים ישראלים ובינלאומיים, בהם מזרקות מים צבעוניות מלטביה, אוריגמי צבעוני מבריטניה וה'בועה' מישראל.

*****

ביום העצמאות נפתחת במרכז עזריאלי בחולון התערוכה 'אין לי ארץ אחרת'. התערוכה, שמאגדת צלמים וציירים, מציגה את ייחודה של הארץ, החיבור בין תרבויות שונות, נוף וטבע ישראלי. בין המשתתפים: איתן ארץ, בני הרשקוביץ, שולי עיני ושושו ברק. מפיקה: מורן יעקבי.

*****

אם יש מדורה ורוח נושבת קרירה, אפשר להוסיף גם צ'יזבטים למדורה. פורום 'קול הדורות' מציע לכם לחגוג את ל"ג בעומר קצת אחרת. לשבת יחד, צעירים ומבוגרים, ולשמוע איך הוקמה המדינה הזאת, מתקופת המחתרות ועד שנותיה הראשונות. הפורום מבטיח לשדך לקבוצות צעירים (בני 18‑40) נציגים מדור המייסדים. פרטים באתר.

*****

ועוד אחד על ל"ג בעומר. אם תצליחו להעיר את הילדים בבוקר שאחרי המדורות, אולי תספיקו לקפוץ לאחד המוזיאונים ברחבי הארץ וליהנות מבילוי חינמי. בישראל מציינים את יום המוזיאונים הבינלאומי ביום חמישי, י"ח באייר, ומשתתפים בו עשרות מוזיאונים שפותחים לרווחה את שעריהם בפני המבקרים ללא תשלום. רבים פרטים נוספים באתר האיגוד: www.icom.org.il.

*****

יואל בלום הוא סופר מצליח בארץ ובעולם. ייתכן שכישרון הסיפור שלו נבט כשהיה צריך להמציא לסביבתו סיפורים על גורלו של אביו. אמו השביעה אותו שכף רגלו לא תדרוך בהולנד, אבל הוא מפר את ההבטחה ומשם מתגלגל למציאות היסטורית ורגשית שלא ציפה לה כלל. 'בית על מים רבים', אמונה אלון, כנרת זמורה ביתן.

ofralax@gmail.com