מסיירים שרים וזוכרים בהר הזיתים

לאירוע ייחודי של הנצחה וזיכרון שהתקיים למרגלות הר הזיתים, מאות שילבו בין סיורים בהר בעקבות הלוחמים לשירי זיכרון.

חזקי ברוך , ג' באייר תשע"ו

מבט מהר הזיתים אל מקום המקדש
מבט מהר הזיתים אל מקום המקדש
פלאש 90

 

ערב שירי זיכרון התקיים אמש (שלישי) למרגלות הר הזיתים, ביד אבשלום בהשתתפות מאות אנשים מכלל גווני החברה הישראלית. קודם לכן התקיימו סיורים בהר הזיתים בעקבות הלוחמים.

 

ראש מועצת בתי העלמין בירושלים ויוזם האירוע, הרב הלל הורביץ, אמר במהלך האירוע לערוץ 7, "אין מקום מתאים יותר לקיים את ערב יום הזיכרון מאשר המקום הזה. מרגש לראות את מאות המשתתפים מכלל הציבור הישראלי, צעירים ומבוגרים, דתיים, חרדים ושאינם דתיים באו לשאוב כוח מהר הזיתים. באנו לכאן לשאוב ולהתחבר לכל אותם אלה שקבורים כאן ונלחמו למען עם ישראל ומדינת ישראל".

 

"למרות ואולי בגלל האירועים הביטחוניים", אומר הרב הורביץ, "אנחנו במאמץ גדול להחזיר את עם ישראל להר הזיתים. לא יעלה על הדעת שאנחנו נחשוש מהטרור הערבי. אני קורא לכולם לבוא ולבקר בהר הזיתים ולחזק את האחיזה שלנו בירושלים".

 

יראת הר זהב, שהגיעה יחד עם חבריה לאירוע, אמרה, "אנחנו סטודנטים בירושלים והתלבטנו לאן ללכת ביום כל כך משמעותי ואין ספק שהרגשנו את יום הזיכרון גם בסיפורים וגם בערב השירה. הסיור חידש לנו המון ולראות את העיר העתיקה מזווית אחרת שלא הכרנו עד היום.

 

שמשון אלבוים, חרדי מירושלים שהגיע יחד עם אשתו לאירוע, אמר לערוץ 7, "אנחנו צריכים להודות כל יום על חזרתנו לארץ ישראל. אנחנו שתי פסיעות ממקום קודשינו וזה לילה שאנחנו צריכים להודות לכל יהודי ויהודי שנלחם ומסר את נפשו לעם ישראל. יכול להיות שהמגזר החרדי נשאר המגזר היחיד שיום הזיכרון לא הפך מיום גבורה ליום עצב. החרדים שרובם אין להם קרובי משפחה שנפלו במלחמה אין להם את החלק של העצב, אבל מי שקצת לומד ושומע לרבותיו, יודע שזה יום הערכה לכל מי שמסר את נפשו למען עם ישראל".  

 

יוסף תאנה,"יום הזיכרון הוא לזכור את החיילים שנפלו וכל הגבורה שלנו מגיעה מהמקום הזה וכל השורשים שלנו נמצאים פה. אין מקום מתאים יותר ליום הזיכרון מאשר המקום הזה כדי להבין מאיפה באנו ולאן אנחנו הולכים".

 

מנכ"ל משרד הדתות, עו"ד עודד פלוס ומיוזמי האירוע, אמר במהלך האירוע, "אנחנו עושים לאורך כל השנה מאמץ להביא אנשים להר הזיתים מקום שכל הממשלה עומדת מאחוריו. המטרה המרכזית הפגנת ריבונות של עם ישראל בהר הזיתים ובירושלים".טוען....