"לאף אחד אין מונופול על אהבת הארץ"

טקס הענקת פרסי ישראל התקיים בירושלים. השר נפתלי בנט: רק השילוב בין יהדות, לאומיות ואוניברסליות ירומם את העם שלנו לעבר ייעודו.

ערוץ 7 , ד' באייר תשע"ו

פרס ישראל לרב אלי סדן
פרס ישראל לרב אלי סדן
שלומי אמסלם, לע"מ

טקס הענקת פרסי ישראל לשנת תשע"ו התקיים הערב (חמישי) בבנייני האומה בירושלים. פרס ישראל יוענק ל-11 אישים שהצטיינו בתחומם והותירו חותם על החברה הישראלית.

הטקס התקיים במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, נשיאת בית המשפט העליון השופטת מרים נאור, שר החינוך נפתלי בנט וראש העיר ירושלים ניר ברקת. 

פרסי ישראל מוענקים לפרופ' עידית דורון בתחום חקר הבלשנות העברית והכללית, פרופ' מאיר להב ופרופ' לסלי ליזרוביץ בתחום חקר הכימיה והפיזיקה, פרופ' יוסי כץ בתחום חקר הגאוגרפיה, ידע ארץ ישראל והארכיאולוגיה, פרופ' דוד שולמן בתחום חקר הפילוסופיה ומדעי הדתות.

פרופ' יוחנן פרידמן בתחום חקר המזרח הקרוב, פרופ' אביתר נבו בתחום חקר מדעי החיים, הדס עפרת בתחום אמנות הבמה: תאטרון ומחול. נורית הירש בתחום זמר עברי ואמנות עממית, אלוף במיל' דורון אלמוג והרב אלי סדן בתחום מפעל חיים, תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה.

שר החינוך נפתלי בנט אמר בנאומו כי ״לאחרונה ישנה אווירה כאילו אהבת הארץ סותרת את אהבת האדם. כאילו 'יהודית' סותרת 'דמוקרטית'. וְלֹא היא. לאף אחד מאיתנו אין מונופול – לא על אהבת הארץ ולא על אהבת האדם. כולנו אוהבים את ארצנו, את עַמנו ואת האדם", הבהיר.

לדבריו, רק השילוב בין יהדות, לאומיות ואוניברסליות ''ירומם את העם שלנו לעבר ייעודו. שישים ושמונה שנה לאחר הכרזת העצמאות של דוד בן גוריון, ישראל היא הרבה יותר ממקלט בטוח עבור יהודי העולם. 

''בעת הזו, אנו חייבים להביט קדימה ולכתוב את הפרק הבא של החזון הציוני. עלינו בראש ובראשונה להוות מודל ערכי, חברתי ומוסרי. כך, ורק כך, נוכל להיות אור לָעולם כולו״, הוסיף שר החינוך.