קצב לא יערער על החלטת ועדת השחרורים

הנשיא לשעבר החליט שלא לערער על החלטתה של הועדה שקבעה כי לא יזכה לקיצור שליש מתקופת מאסרו.

שלמה פיוטרקובסקי , ז' באייר תשע"ו

לא מערער. קצב
לא מערער. קצב
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, המרצה עונש של 7 שנות מאסר לאחר שהורשע בשורה של עבירות מין, החליט שלא לערער על החלטת ועדת השחרורים שלא לקצר שליש מעונשו, כך דווח הבוקר (ראשון) בחדשות 2.

היום הוא המועד האחרון להגשת ערעור שכזה לועדת השחרורים, אולם קצב הודיע לעורכי דינו שבחר שלא לערער על החלטת הוועדה.

סנגורו של קצב, עו"ד ציון אמיר, אמר לחדשות 2, "החלטתו התקבלה בניגוד לדעתי, סברנו כי יש להגיש ערעור צודק נגד החלטה בלתי צודקת בעליל". 

נזכיר כי חברי הועדה דחו את בקשת קצב תוך שהם קובעים "בפנינו אסיר המכחיש את העבירות שביצע, שממשיך וטוען לחפותו למרות פסקי הדין בעניינו, וממשיך להיות עסוק בהוכחת חפותו כפי שהדבר בא לידי ביטוי בדבריו בפנינו, כאילו ולא היה כלל הליך משפטי, והוא ממשיך אותו גם היום".

לדבריהם, קצב לא עבר כל טיפול לאחר העבירות שביצע. ''בתי המשפט קבעו מפורשות שמדובר בעבירות חמורות וציינו את חומרת הפגיעה בקורבנות והפגיעה בנפשן''.

"האסיר תופס עצמו כקורבן, עסוק בהאשמת גורמים חיצוניים במצבו, מתנהל עדיין בצורה כוחנית ועסוק בעצמו, בצרכיו, בהפסדיו ובמחיר שהוא ומשפחתו שילמו בלבד. גם לאור שאלות הוועדה, לא הביע האסיר חרטה או אמפתיה כלפי נפגעות העבירה, אלא חזר וציין את המחיר הכבד שהוא שילם ומשלם", נכתב בהחלטת הוועדה.

על פי ההערכות, קצב מעוניין לקדם את הדיון בבקשת החנינה המעודכנת שהגיש לאחרונה לנשיא, ראובן ריבלין, ומעריך כי סיכויי ערעור על החלטת ועדת השחרורים קלושים ממילא.