סוף לסכסוך העבודה במפעל טבע בכפר סבא

מודל המשמרות החדש ייתן מענה הן לצרכי העובדים והן לצרכי החברה. טבע תבחן היקף הצבת עובדי הקבלן באתר ותציג ממצאיה לנציגות העובדים.

רעות הדר , ז' באייר תשע"ו

טבע
טבע
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ההסתדרות, ועד העובדים במפעל טבע בכפר סבא והנהלת חברת התרופות הגיעו להבנות במסגרתן יסתיים סכסוך העבודה שהוכרז באתר לפני כשבועיים.

כחלק מההבנות הוסכם כי מודל המשמרות החדש במפעל ייושם כך שייתן מענה הן לצרכי העובדים והן לצרכי החברה, ולשביעות רצון שני הצדדים.

בסוגיית עובדי הקבלן, טבע החברה כי תבחן את היקף הצבת עובדי הקבלן באתר וכי ממצאי הבחינה יוצגו גם לנציגות העובדים.

מפעל טבע בכפר סבא הוא האתר המרכזי של החברה בישראל, המעסיק כ-1,600 עובדים. באתר מתבצעת פעילות נרחבת של מחקר ופיתוח לצד פעילות ייצור, בין היתר של תרופת הדגל של טבע – הקופקסון.

אליעזר בלו, מזכיר ארצי בהסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה, אשר ניהל את המגעים מטעם ההסתדרות, אמר היום "אני מברך על כך שהגענו להבנות הפועלות לטובת העובדים וזאת מבלי לפגוע באיתנות החברה. ברכותיי לעובדי טבע על ההישג. אבקש להודות גם להנהלת טבע על כך שהייתה שותפה למציאת פתרון לסוגיות שבמחלוקת".

דוד לוסטיג, מנהל התפעול של טבע בישראל, מסר "אנו מברכים על ההסכמות שהושגו בין הצדדים. מודל המשמרות החדש יגדיל את הפריון של אתר כפר סבא וישפר את התחרותיות שלו לטווח הארוך – ללא פגיעה בתנאי העובדים.

''טבע מחויבת לתעשייה בישראל ופועלת לחיזוקה, אנו משקיעים משאבים רבים בהקמת ובשיפור מערכי ייצור בישראל עבור מוצרי הליבה האסטרטגיים של החברה וכן בהקמת תשתיות למוצרים עתירי פוטנציאל בעתיד. מכלול פעולות אלו מבטיח את המשך מרכזיותה של ישראל ואת מרכזיותו של אתר כפר סבא עבור טבע".