סוכל פיגוע באצטדיון אולד טראפורד?

בוטל משחק הכדורגל בין מנצ'סטר יונייטד לבורנמות' במסגרת מחזור מספר 38 ואחרון בליגת העל האנגלית בשל חפץ חשוד ביציע.

נרי וייס , ז' באייר תשע"ו

אולד טראפורד. הטרור הגיע לאנגליה?
אולד טראפורד. הטרור הגיע לאנגליה?
צילום: רויטרס

בדומה לליגת העל הישראלית, גם בליגת העל האנגלית, ה'פרמייר-ליג', רבים חיכו למחזור המשחקים האחרון של העונה בו יקבע איזו קבוצה ממנצ'סטר תשחק בעונה הבאה בליגת האלופות ואיזו תודח ממנו בבושת פנים. 

הכל כבר היה מוכן למחזור הנעילה של העונה כששני משחקי הקבוצות ממנצ'סטר, סיטי ויונייטד, היו אמורים להתחיל בשעה מקבילה. אך אז שוב הגיע הטרור העולמי ושיתק את הכדורגל האירופי, הפעם היה זה תורו של הכדורגל האנגלי.

חפץ חשוד שנמצא בתוך אצטדיון הכדורגל המפורסם בעולם, אצטדיון אולד-טרפאורד השייך למנצ'סטר יונייטד, הביא לפינויים של שני היציעים הנמצאים בסמוך, ולאחר בדיקת כלבי גישוש והתייעצות של ראשי הכדורגל יחד עם ראשי שתי הקבוצות וכוחות האבטחה באצטדיון הוחלט על ביטול המשחק ופינוי כלל יושבי האצטדיון.

כאמור, היה זה אמור להיות המשחק האחרון של העונה שיקבע רבות עבור שתי הקבוצות הבכירות של העיר מנצ'סטר, אך אלה יצטרכו לחכות למועד החדש של המשחק בין יונייטד לבורנמות'.

החפץ החשוד התגלה ביציע שנקרא על שמו של המאמן שמזוהה יותר מכל עם הקבוצה ממנצ'סטר ומי שהביא אותה להישגים רבים בקריירת האימון שלו, סר אלכס פרגוסון. יחד עם היציע הסמוך לו, יציע סטרטפורד פונו שני אלה מיושבים, ולאחר בדיקה של כלבי גישוש שרחרחו את האזור הוחלט על ביטול המשחק.

פינוי האוהדים התבצע בצורה מהירה וסדירה אך גם מעט דרמטית כשכוחות האבטחה פיקחו על האוהדים שנהרו אל מחוץ לאצטדיון ואזעקה נשמעה בשעה 16:40, 20 דקות לפני מועד שריקת הפתיחה של המשחק. השחקנים שהתחממו על כר הדשא נטשו את המגרש מראשי הכדורגל האנגלי נמסר כי הודעה על מועד חדש של המשחק החשוב ימסר בהמשך.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il