צפת: חינוך מיוחד - גם לחרדים

משרד החינוך יחד עם עיריית צפת צפויים להקים בקרוב בית ספר ראשון לחינוך מיוחד לילדים החרדים בעיר.

חיים לב , ח' באייר תשע"ו

ילדים חרדים. ארכיון
ילדים חרדים. ארכיון
פלאש 90

לאחר שנים בהן נזקקו הורי ילדי החינוך המיוחד החרדים מצפת לנסוע לערים אחרות כדי לקבל מענה לילדיהם, צפוי לקום בקרוב בית ספר לחינוך המיוחד בעיר.

לדברי חבר הנהלת העיר והממונה על החינוך החרדי, נחמן גלבך, החלה העירייה בימים האחרונים להיערך יחד עם משרד החינוך, לפתיחתו של בית ספר ראשון לחינוך המיוחד במגזר החרדי בעיר.

"במשך שנים לא היה קיים בצפת מוסד לחינוך מיוחד לילדים חרדים עם לקויות תקשורת, והילדים שנזקקו לכך נאלצו לנסוע עד לערים במרחק של שעתיים נסיעה", סיפר גלבך. "בשנים האחרונות התארגנה קבוצה של הורים חרדים שדרשה לפתוח גן מתאים ללקויות שפה ותקשורת, ולאחר מאבקים רבים ותוך שיתוף פעולה עם מוסדות 'סולם', נפתח בצפת גן ראשון המותאם לילדים חרדיים עם קשיי שפה. בהמשך נפתחו גני ילדים נוספים לחינוך מיוחד, בניהול העמותה למען ילדי צפת ותוך שת"פ הדוק עם מנהל חינוך חרדי בעירייה.

לדבריו, מדובר בצעד הכרחי. "כיום מדובר כבר בקבוצת ילדים גדולה יחסית שמגיעה לגיל בית הספר בשנת הלימודים הקרובה, ובהתאם לכך יש צורך הכרחי לפתוח בית ספר לחינוך מיוחד שיתאים לילדי העיר החרדיים. העירייה עושה מאמצים רבים כדי לענות על הדרישה, קיימנו פגישות מפקחות חינוך מיוחד במשרד החינוך, והובטח לנו שבשנה הקרובה ייפתח בית ספר לחינוך מיוחד לחינוך החרדי בצפת".

"פניתי לראש העיר ובעצה אחת החלטנו להתחיל לפעול במרץ לתכנון מבנה קבע לבית הספר, שבו תהיה בעז"ה, גם בריכה טיפולית שתשמש את ילדי בית הספר, ואת כלל תושבי העיר שיזקקו לבריכה טיפולית", הוסיף.