"מחלקים את ירושלים דה-פקטו"

משה ליאון ודב קלמנוביץ', חברי מועצת העיר ירושלים, דורשים ממפקד המחוז שלא לשנות את מסלול ה"ריקודגלים" בהתאם לדרישת השמאל הקיצוני

עדו בן פורת , ח' באייר תשע"ו

ריקודגלים
ריקודגלים
צילום: פלאש 90

ארגוני השמאל הקיצוני "עיר עמים" ו"תג מאיר" פנו השבוע למשטרת ירושלים בבקשה למנוע את מעבר צעדת ה"ריקודגלים" ביום לירושלים ברובע המוסלמי בעיר.

אל פניית השמאל הקיצוני הצטרפה סיעת ''ירושלמים'' במועצת העיר.

המשנה לראש העיר דב קלמנוביץ' וחבר הנהלת העיר משה ליאון שיגרו מכתב למפקד מחוז ירושלים ולראש העיר בקריאה לאפשר לצעדה להתקיים כסדרה, אחרת העיר תחולק באופן מעשי בין האוכלוסיות השונות החיות בה.

''צעדת יום ירושלים המתקיימת כמידי שנה ברחובותיה של ירושלים המאוחדת הפכה לאירוע המרכזי ביום חגה של העיר. בין השאר מסמלת הצעדה את איחודה של העיר", פתח משה ליאון את מכתבו.

''איחוד זה בה לידי ביטוי ע"י כך שאלפי אנשים צועדים ברחובות העיר ובמקומות בהם חירפו חיילי צה"ל את נפשם בדרכם להר הבית כדי להבין את גודל השעה ואת העובדה שכולנו יכולים לצעוד ברחובות אלו בביטחון וללא מורא''.

ליאון הדגיש כי הטיה ושינוי של מסלול הצעדה הינו פרס לכל מי שחפץ לפגוע בריבונות בירושלים ואסור לתת לכך יד. ''כמי שמכיר ומעריך את המשטרה ופועלה אני בטוח שהסדר ברחובותיה של העיר במהלך הצעדה יישמר וכוחות הביטחון יסייעו בשמירה על הסדר ובטחון הצועדים''.

המשנה לראש העיר קלמנוביץ' כתב במכתבו לניר ברקת ולמפקד המחוז כי "כניעה לטרור הינה מסר שלילי המחליש את כוחו של העם. רוב תושבי מדינת ישראל מצהירים על רצונם בירושלים מאוחדת''.

לדבריו, הצעת סיעת ''ירושלמים'' למנוע כניסת יהודים לרובע המוסלמי משמעותה חלוקת העיר דה פקטו בין האוכלוסיות השונות בה. "תנועות שמאל קיצוניות כמו 'עיר עמים' ו'תג מאיר' אינן חלק מהקונצנזוס הלאומי ואני מתפלא איך הם מצטרפים לאמירות שמאל שכאלו.

"בטוחני מהיכרותי ומהשתתפותי בעבר בריקוד הדגלים כי רוב הציבור שמשתתף בו בוחר להפגין את אחדות העיר בצעידה בכל חלקי העיר", הדגיש קלמנוביץ'. "אני קורא לסיעת 'ירושלמים' לחזור מבקשתה ולהצטרף להצהרת האמונים בדבר אחדות העיר ירושלים".