בשורות רעות להפועל באר שבע ומכבי ת"א

לא משנה מי תהיה אלופת ליגת העל בכדורגל בסיום העונה, היא תיתקל בקשיים רבים בניסיון להעפיל לטורניר ליגת האלופות בשל דירוג נמוך

נרי וייס , ט' באייר תשע"ו

אוסקר גארסיה. יפגוש את מכבי במוקדמות האלופות?
אוסקר גארסיה. יפגוש את מכבי במוקדמות האלופות?
צילום: פלאש 90

אמנם זהות אלופת ליגת העל בכדורגל לעונת 2015/16 טרם נקבעה, כשזו תיקבע רק במחזור הסיום של ליגת העל במוצאי השבת הקרובה, אך בין אם תהיה זו הפועל באר שבע לאחר 40 שנות בצורת ובין אם תהיה זו מכבי תל אביב כנגד כל הסיכויים ובפעם הרביעית ברציפות, שתיהן יתקלו באותם הקשיים בניסיון להעפיל לליגת האלופות.

בזמן שבישראל זהות הקבוצה האלופה טרם ידועה, בדנמרק חגגה שוב פ.צ קופנהאגן כשזכתה באליפות נוספת, במה שעבור שתי הנציגות הישראליות האפשריות בטורניר היוקרתי ביותר באירופה לקבוצות, מהווה בשורה רעה של ממש. הסיבה: הקבוצה מדנמרק נחשבת בכירה יותר ומדורגת עם מספר נקודות גבוה יותר משתי הנציגות הישראליות האפשריות, ולמעשה כבר בסיבובים הראשונים והמוקדמים יחכו לשתיים יריבות קשות יותר מזו שתוגרל מול קופנהאגן. 

בין היריבות האפשריות של הדרומיים כבר במשחק הראשון שלהם במוקדמות המפעל הן רד בול זלצבורג האוסטרית אותה מאמן אוסקר גארסיה ומשחקים בה מואנס דאבור ועומר דמארי, סלטיק הסקוטית של ניר ביטון וגם אלופת בולגריה, לודוגורטס, שמבחינת האדומים מבירת הנגב נחשבת ליריבה הנוחה ביותר. 

המכבים מתל אביב מנגד בשלב הראשון עוד יהיו מדורגים יחסית גבוה ויזכו ביריבה קלה על הנייר, אך בשלב הבא כבר ייפגשו יריבות קשות כמו אולימפיאקוס ואולי גם רד בול זלצבורג, אותה מאמן כאמור אוסקר גארסיה, מאמנה של מכבי ת"א בעבר.

אבל עוד קודם, צריכה אחת מהשתיים לזכות באליפות המדינה. 


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il