גולשים לליברמן: היכנס לממשלה

מסיבת העיתונאים שכינס ליברמן באה לאחר הלחץ מקרב בוחריו, שהפצירו בו להיכנס לממשלה ולמנוע את כינונה של ממשלת האחדות עם הרצוג.

מיכל לוי , י' באייר תשע"ו

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הגולשים מציפים את דף הפייסבוק הרשמי של ח"כ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) בקריאה להצטרף לממשלת נתניהו.

רבים מתומכי ''ישראל ביתנו'' תוהים, בין היתר, מדוע ליברמן מסרב להצעות נתניהו ומפקיר את הזירה לטובת הקמת ממשלת אחדות עם המחנה הציוני.

הגולש יהונתן עז דרורי‏ הציע לליברמן, "אם אתה באמת מוכן להיכנס לקואליציה ולהוכיח ש'ידיך לא שפכו את הדם הזה' (הקמת ממשלת השמאל עם בוז'י), תעשה סרטון שבו אתה מודיע קבל עם ועדה על הסכמתך להצטרף ולחזק את ממשלת הימין בראשות ביבי".

"תגיד שאתה מבחינתך מוכן לקבל תיק חוץ או ביטחון והעיקר שקווי היסוד של הממשלה יישארו כמו שהם או יזוזו ימינה (אתה יכול לפרט)'', כותב הגולש.

הוא אף הזהיר את ליברמן, ''אם לא תעשה סרטון ותוקם ממשלת 'אחדות', לא תוכל לעבור את אחוז החסימה בבחירות הקרובות, כולם יוכלו להגיד (ובמידה מסוימת בצדק), שבמקום לחבור לקואליציה ימנית חברת לאופוזיציה עם זועבי".

גולש נוסף כתב לליברמן שעליו למנוע את כינונה של ממשלת האחדות. "ליברמן, למען השם המחנה הלאומי זקוק לך. אל תפיל אותנו בידי מפלצות השמאל. נתניהו נותן לך את תיק הבטחון. שמענו הערב את יו''ר הקואליציה ביטן. כל הדרישות שלך ממולאות - עונש מות למחבלים, הריסת תשתיות החמאס, פיצויים לעולים קשישים מרוסיה. מה עוד אתה רוצה? אם בסוף אתה לא תיכנס המחנה הלאומי לא יסלח לך ביום הבחירות. נזכור זאת היטב".

גם מיכאל צוייג‏ שתהה על העקשנות שלו. "אביגדור, איך אפשר לדחות הצעה כזאת??? אתה רק מדבר כל הזמן אבל עדיין לא ראיתי מעשים ממך, או מהסיעה שלך. קל לדבר ולהצהיר ל מיני הצהרות שאתה באופוזיציה, אבל שיש לך אפשרות לעשות שינוי במדינה שלנו, אתה דוחה את זה! ממש מאוכזב ממך!!!".