"הפערים לא גדולים"

ח"כ ליברמן נפגש הבוקר עם השר לוין לדיון בהמשך המו"מ הקואליציוני. לוין: נעבוד קשה כדי לסיים הכול עוד היום.

חזקי ברוך , י"א באייר תשע"ו

שר הביטחון המיועד, אביגדור ליברמן, ימשיך היום (חמישי) במשא ומתן הקואליציוני עם נציגי הליכוד, במטרה לסיימו עד פתיחת מושב הקיץ של הכנסת ביום שני הקרוב.

ליברמן והשר יריב לוין נפגשו הבוקר, "ברוח שיתוף הפעולה אנחנו באמת מחדשים הבוקר את השיחות אחרי שקיימנו שיחות גם אתמול בלילה, בסך הכל הדברים מתנהלים בצורה טובה, עניינית, אני חושב שאפילו מהירה, ואנחנו מקווים לסכם את הדברים במהירות האפשרית.

אני חושב שזה מהלך טבעי, מהלך שמחזק את מדינת ישראל, מחזק את יציבות הקואליציה, ויאפשר לנו לקדם את כל המהלכים החשובים שהממשלה והציבור שבחר בנו מעוניינים בהם", אמר לוין. 

ליברמן אמר כי הוא מצטרף לכל מלה ולוין הוסיף כי הם מתחייבים "לעבוד קשה על מנת לסיים עוד היום". 

ליברמן דורש לקדם את חוק עונש מוות למחבלים אך נסוג מדרישתו לקדם חקיקה בנושאי דת ומדינה כדי שלא להתעמת עם הסיעות החרדיות.

בתוך כך העימות בתוך המחנה הציוני נמשך. חברת הכנסת שלי יחימוביץ התייחסה לציוץ בטוויטר של הרצוג לפיו "השמאל הקיצוני שם את הביטחון בידיים של ליברמן. לשמאל קיצוני אין מקום ב'מחנה הציוני'".

לדבריה, "זה חמור ביותר, הוא משחק את משחק סמוטריץ', אותו יו"ר מפלגה שהיה מוכן להזחיל את מפלגת העבודה לתוך ממשלת נתניהו-בנט-שקד בלי שום הישג משתמש עכשיו ברטוריקה שלהם כדי לעשות דה לגיטימציה למחנה מאוד גדול של מחנה השלום, יש כאן חציית גבול מאוד מסוכנת ומאוד קשה לציבור הבוחרים שלנו, זה דבר שהוא בלתי נסלח בעיניי".

"אין ספק שכל מי שהספיד את בוגי יעלון עוד יאכל את כובעו, הוא מנהיג לאומי בשיעור קומה ומקובל על כל המחנות", אמרה יחימוביץ. "אין ספק שבוגי קנה את מקומו בצמרת ההנהגה הלאומית וזוכה לאמון גדול ואשמח לראות אותו בתפקידים משפיעים ביותר".